54 medale zdobyli lekkoatleci z klubów Zrzeszenia na 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Na stadionie w Poznaniu w dniach 10-12 lipca odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, które od kilku sezonów oficjalnie posiadają rangę mistrzostw Polski kadetów. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli na olimpiadzie 54 medale — kadetki wywalczyły ich 29, a kadeci 25. Wśród 29 medali kadetek było 8 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych, kadeci wywalczyli 9 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych.

W finale biegu na 100 m złoty medal zdobyła Nikola Tarnowska z MLKS Sokół Lubin, a srebrny Monika Romaszko KS Agros Zamość — obie pobiły rekordy życiowe, podobnie jak 4 inne finalistki. W biegu na 200 m brązowy medal zdobyła Olga Rzeszewska z ALKS AJP Gorzów Wlkp. W biegu na 100 m ppł najlepsza była Marika Majewska z LUKS Orkan Września (liderka krajowych tabel), srebrny medal wywalczyła Monika Romaszko z KS Agros Zamość. W biegu na 400 m ppł złoty medal zdobyła Alicja Kaczmarek z ALKS AJP Gorzów Wlkp. Brązowy medal w biegu na 1500 m wywalczyła Sandra Kraszewska z KS SMS Szklarska Poręba, jej koleżanka klubowa Natalia Bielak zdobyła srebrny medal w biegu na 1500 m przez przeszkody. Dobrze startowały nasze sztafety — 4×100 srebrny medal dla MLKS Sokół Lubin, brązowy LUKS Orkan Września, 4×400 złoto dla WLKS Wrocław, brąz dla LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. W chodzie na 5000 m srebrny medal zdobyła Magdalena Czwojdrak z UKS Orkan Środa Wlkp., brązowy Maria Haczyk z UKS Przełaj Żerków.

Skok wzwyż wygrała liderka krajowych tabel Aleksandra Jankowska z KS Podlasie Białystok, srebrny medal zdobyła Roksana Poll z UKS Orkan Środa Wlkp., brązowy Julia Wyrwas z LKS Lubusz Słubice. W skoku w dal również całe podium dla zawodniczek z naszych klubów — złoto Emilia Wawrowska z MLKS Sokół Lubin, srebro Ada Polerowicz z LKS Górnik Wałbrzych, brąz Wiktoria Szymankiewicz z ZLKL Zielona Góra. W trójskoku srebrny medal zdobyła Ewelina Maciejewska z UKS Achlles Leszno. W pchnięciu kulą srebrny medal wywalczyła Daria Siemińska z LKS Lubawa, w rzucie dyskiem srebro dla Pauliny Polańskiej z LKS Lubusz Słubice. W rzucie młotem dwa medale dla naszych zawodniczek — złoto Aleksandra Nowaczewska z LUKS Start Nakło, srebro Martyna Radawiec z MKS Osa Zgorzelec. W rzucie oszczepem również dwa medale — srebro Weronika Bajor z ULKS Uczniak Szprotawa, brąz Nina Rzeźniczak z MKS Osa Zgorzelec. Najbardziej wszechstronną lekkoatletką okazała się Klaudia Kronburg z MULKS Juvenia Głuchołazy, która wygrała siedmiobój i ustanowiła nowy rekord życiowy, brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła Kornelia Sura ALKS AJP Gorzów Wlkp.

Srebrny medal w biegu na 200 m wywalczył Tomasu Chida z ULKS MOSiR Sieradz (uczy się i startuje w Japonii), w biegu na 400 m najlepszy był Wiktor Gruzd z MKS Osa Zgorzelec, złoty medal w biegu na 800 m wywalczył Krzysztof Różnicki z GKS Cartusia Kartuzy. W biegu na 1500 m srebrny medal zdobył Robert Kulik z MLKS Echo Twardogóra, w biegu na 3000 m najlepszy był Jakub Nalepa z MULKS Juvenia Głuchołazy. W biegu na 2000 m z przeszkodami (nieregulaminowy) złoto zdobył Szymon Bodura z LKS Orkan Ostrzeszów, a srebro Michał Zieleń z ULKS Technik Trzcinica. W sztafecie 4×100 m brązowy medal zdobył zespół WLKS Wrocław, w sztafecie 4×400 m zawodnicy WLKS Wrocław Zdobyli złoty medal, brązowy wywalczyła ekipa LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. W chodzie na 10 000 m srebrny medal zdobył Karol Schiedel z MLKS Nadwiślanin Chełmno, brązowy Mikołaj Nowostawski UKS 12 Kalisz.

W skok wzwyż srebrny medal wywalczył Sebastian Moszczyński z OKLA Ostrołęka, brązowy Jakub Tomasz Klimiuk z LKS Lubusz Słubice. W skoku w dal najlepszy był Sebastian Wawrzyniak z GKS Start Długołęka, brązowy medal zdobył Wojciech Tomczyk z KS Podlasie Białystok. W pchnięciu kulą złoty medal wywalczył Jakub Kanik z LKS Górnik Wałbrzych, srebrny Radosław Starak z KS Podlasie Białystok. W rzucie dyskiem złoty medal dla Jarosława Andrzejczaka z MLKS Echo Twardogóra (lider tabel krajowych), brąz dla Sergiusza Stańskiego z MKS Żak Biała Podlaska. W rzucie młotem brązowy medal zdobył Mateusz Modrzejewski z LLKS Pomorze Stargard. W rzucie oszczepem najlepszy był Eryk Kołodziejczak z LUKS Start Nakło, srebrny medal wywalczył Dawid Pieloch z KS Podlasie Białystok, a brązowy Dominik Stępień z MLKS Nadwiślanin Chełmno. Brązowy medal w dziesięcioboju zdobył Jakub Węgrzyn z MKS Osa Zgorzelec.