9 z 10 medali zdobyli nasi zawodnicy na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym

W dniach 10-14 lipca w belgijskim Gent odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Startowali juniorzy i młodzieżowcy. Polska reprezentacja liczyła łącznie 33 zawodników i zawodniczek — 6 juniorek, 10 juniorów, 9 zawodniczek U23 i 8 zawodników U23. Większość z nich to kolarze i kolarki z klubów naszego Zrzeszenia — 12 juniorów/ek i 15 młodzieżówek/młodzieżowców. Polacy wywalczyli łącznie 10 medali — 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe. 9 z nich zdobyli zawodnicy z naszych klubów.

Aż 8 medali zdobyły kobiety, przede wszystkim zawodniczki KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Juniorka Nikola Wielowska (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zdobyła złoto w scratchu. Następnie ta sama zawodniczka razem z koleżanką klubową Nikolą Seremak wygrała sprint młodzieżowy. Nikola do tego złota dorzuciła srebrny medal w keirinie, a w sprincie juniorek zajęła tak nie lubiane przez sportowców 4 miejsce. Juniorzy w składzie: Konrad Burawski, Szymon Welens (ALKS Stal Grudziądz), Mateusz Strauch (KLTC Konin) zdobyli srebrny medal w sprincie drużynowym. Junior Szymon Potasznik wywalczył srebro w kolarskim wieloboju — omnium.

Cztery medale z tych mistrzostw przywiozły siostry Daria i Wiktoria Pikulik (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska), które startowały w kategorii U23. Wspólnie wywalczyły srebrny medal w madisonie. Daria wywalczyła brązowe medale w omnium i w scratchu, a Wiktoria została wicemistrzynią Europy w wyścigu punktowym. Kolejne zawodniczki Ziemi Darłowskiej z medalem to Marlena Karwacka i Nikola Sibiak, które zostały mistrzyniami Europy w sprincie drużynowym w kategorii U23.