Alicja Konieczek — złoto, Katarzyna Komorowska — złoto, Klaudia Kardasz — brąz na Uniwersjadzie w Neapolu

14 lipca w Neapolu zakończyła się XXX Letnia Uniwersjada. Akademicka reprezentacja Polski zdobyła na niej 15 medali — 4 złote, 2 srebrne i 9 brązowych. Trzy z tych medali wywalczyli sportowcy studenci, członkowie klubów Zrzeszenia LZS. Złoty medal w biegu na 3000 m z przeszkodami zdobyła Alicja Konieczek (Western Colorado Univeristy, RLTL ZTE Radom), złoty medal w drużynie strzelczyń w konkurencji karabin pneumatyczny wywalczyła Katarzyna Komorowska (Uniwersytet Łódzki, KS Społem Łódź) — oprócz niej w drużynie były jeszcze Aneta Stankiewicz UKW Bydgoszcz/CWZS Zawisza Bydgoszcz i Natalia Kochańska Uniwersytet Warszawski/ZKS Gwardia Zielona Góra), brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczyła Klaudia Kardasz z (Politechnika Opolska, KS Podlasie Białystok).

Pozostałe medale dla Polski zdobyli: złote — kulomiot Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn), Michał Rozmys (Uniwersytet Szczeciński/UKS Barnim Goleniów), który wygrał rywalizację w biegu na 1500 metrów; srebrne — zespół siatkarzy i Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) w rzucie młotem; brązowe — drużyna szpadzistek (Martyna Swatowska, Anna Mroszczak, Jagoda Zagała i Kamila Pytka, szpadzista Wojciech Kolańczyk (AZS Wratislavia Wrocław), pływak Filip Zaborowski (WSKiNoZ w Łodzi/MKP Szczecin), taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa), Patryk Dobek (Uniwersytet Szczeciński/MKL Szczecin) na 400 metrów przez płotki, Katarzyna Furmanek (WSEwS Warszawa/KKL Kielce) w rzucie młotem, drużyna taekwondzistek i sztafeta 4×400 m kobiet.

Polska reprezentacja liczyła 120 sportowców, startowali oni w 10 dyscyplinach. Zawodników z klubów Zrzeszenia LZS było 9. Nasza drużyna łucznicza kobiet — Magdalena Śmiłkowska (Politechnika Łódzka/KS Społem Łódź) i Sylwia Zyzańska (AWF Kraków/LKS Łucznik Żywiec) — zajęła 8 miejsce, w turnieju indywidualnym Sylwia Zyzańska była 5. Katarzyna Jankowska (WSWFiT Białystok/KS Podlasie Białystok) w biegu na 5000 m była również 5. Patryk Adamczyk (AWF Warszawa/RLTL ZTE Radom) w biegu na 400 m ppł zajął 14 miejsce. Paulina Krzysiek (Uniwersytet Warszawski/GLKS Nadarzyn) w 1/16 finału singla w tenisie stołowym przegrała z Chinką.

Kolejna letnia uniwersjada odbędzie się za dwa lata w chińskim Chengdu.