OOM w kolarstwie szosowym — 8 medali dla zawodników z naszych klubów

W dniach 20-21 lipca w Strzelcach Krajeńskich rywalizowali o medale kolarze szosowi w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Juniorzy młodsi walczyli także o tytuły mistrzów Polski w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. Jednym z organizatorów zawodów był klub naszego Zrzeszenia LKS POM Strzelce Krajeńskie. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 8 medali — 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Kolarze rozpoczęli zmagania od jazdy indywidualnej na czas. W rywalizacji juniorek młodszych srebrny medal wywalczyła Malwina Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska, brązowy medal dla Emilii Kuchty z LKS POM Strzelce Krajeńskie. Obie przegrały, odpowiednio o 2 i 7 sekund, z zawodniczką KTK Kalisz Anną Długaś. Startowało 36 zawodniczek.

Do rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas juniorów młodszych przystąpiło 50 zawodników. Najlepszy okazał się Dominik Jędrzej Ratajczak z UKS Copernicus-CCC/ SMS Toruń. Brązowy medal zdobył Jakub Lewandowski z KS Społem Łódź. Naszych zawodników przedzielił Kacper Gieryk z KTK Kalisz.

W wyścigu ze startu wspólnego juniorki młodsze miały do przejechania 63 km. Wystartowało 40 zawodniczek, jedna nie dojechała do mety. Z peletonu, który przyjechał na metę najlepiej finiszowała Malwina Mul zdobywając swój drugi medal, tuż za nią była Iga Wiklińska z ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz. Brązowy medal wywalczyła z kolarka Mayday Team Lublin Karolina Stachyra.

Do wyścigu juniorów młodszych zgłoszono 111 zawodników, mieli do przejechania 105 km, do mety dojechało 85. Najlepiej z peletonu finiszował Dominik Jędrzej Ratajczak, który o grubość gumy pokonał Mateusza Cywińskiego z Mayday Team Lublin, zdobywając swój drugi złoty medal. Brązowy medal wywalczył Filip Szałek z LKS POM Strzelce Krajeńskie.