15 medali na OOM i 13 na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyli łucznicy z naszych klubów

Pod koniec lipca odbyły się dwie ważne imprezy młodych łuczników. W dniach 17-21 lipca w Gorzowie Wielkopolskich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano turniej łuczniczy, który był także Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. W Krakowie w dniach 26-28 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie klasycznym i bloczkowym. Podczas OOM zawodnicy z klubów Zrzeszenia zdobyli 8 medali, w Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczyli tych medali 13 — 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.

W mistrzostwach Polski uczestniczyło ponad 110 zawodników. Indywidualnym mistrzem Polski wśród juniorów został Oskar Kasprowski z LKS Łucznik Żywiec, wicemistrzem jego kolega klubowy Filip Łazowski. Niestety nie udało się zdobyć medalu żadnej juniorce z naszego klubu. Najlepiej spisała się Marta Smolak z UKS Talent Wrocław, która zajęła 5 miejsce.

Najlepszą drużyną juniorów okazał się zespół LKS Łucznik Żywiec I w składzie: Oskar Kasprowski, Filip Łazowski i Adam Wojtala. Brązowe medale wywalczyły drużyny KS Stella Kielce — Wiktor Borusiński, Dawid Kulik, Maciej Wojtyś i KS Agros Zamość — Andrzej Nieścior, Bartłomiej Ostasz, Mateusz Łysiak, Piotr Momot. Wśród juniorek złoty medal wywalczyła drużyna GLKS Unia Pielgrzymka — Maja Wierzchowska, Małgorzata Kędzierska, Patrycja Dudek, Sylwia Ozga, srebrny medal zdobyła drużyna UKS Tramp Jarosław — Natalia Marcinkiewicz, Agata Osuch, Joanna Gilowska, Julia Cackowska.

W mikście mistrzami kraju zostali Andrzej Nieścior i Julia Oberda z KS Agros Zamość, brązowy medal wywalczyli Filip Łozowski i Karolina Jurasz z LKS Łucznik Żywiec.

Mistrzynią kraju w łukach bloczkowych została Alicja Forajter z LKS Tempo Stolarzowice, a wicemistrzynią Anita Nowicka z UKS Sokół Brzoza, brązowy medal wywalczył jej kolega klubowy Oskar Walczak. W mikście para Oskar Walczak i Anita Nowicka zdobyli srebro.

W Gorzowie Wielkopolskim w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży uczestniczyło 126 zawodników i zawodniczek. Indywidualnie wśród juniorów młodszych brązowy medal zdobył Konrad Kupczak z LKS Łucznik Żywiec, wśród dziewcząt tego samego koloru medal wywalczyła Sylwia Zając z UKS Tramp Jarosław.

W mikstach i w rywalizacji drużynowej mogą startować kluby lub reprezentacje wojewódzkie. W mikście brązowe medale wywalczyli łucznicy KS Obuwnik Prudnik — Paulina Pintak i Filip Baurowicz oraz reprezentanci woj. łódzkiego — Martyna Wieczorek z UKS Piątka Zgierz i Łukasz Nowak z KS Społem Łódź. Najlepszym zespołem juniorek młodszych okazała się drużyna woj. podkarpackiego w składzie: Sylwia Zając, Katarzyna Kozioł, Natalia Babiak, Weronika Macina — wszystkie z klubu UKS Tramp Jarosław, srebrny medal wywalczyło woj. małopolskie — w składzie drużyny była zawodniczka UKS Grot Zabierzów Zuzanna Kościelniak. Brązowy medal zdobyło woj. dolnośląskie, którym startowały trzy zawodniczki z UKS Talent Wrocław — Łucja Wesołowska, Weronika Goclon, Dominika Agaciak oraz Magdalena Sieradzka z LZS SKS Raszówka. Złoty medal wśród chłopców wywalczył zespół woj. opolskiego, w którego składzie było dwóch zawodników z KS Obuwnik Prudnik — Filip Baurowicz i Wit Chruszcz oraz dwóch z KŁ Chrobry Głuchołazy — Kacper Borkowski i Mateusz Szumowski. Brązowe medale zdobyli zawodnicy z woj. łódzkiego, w którego składzie było dwóch zawodników KS Społem Łódź — Łukasz Nowak i Maciej Kowalczyk oraz zawodnicy w woj. małopolskiego — w tym teamie startował Konrad Łabuz z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska.

W łukach bloczkowych srebrny medal zdobył Mateusz Posłuszny z LZS SKS Raszówka, brązowe medale wywalczyli jego koledzy klubowi Szymon Marczak i Maciej Radomski. Wśród dziewcząt srebro dla Weronik Sobel, brąz dla Pauliny Weichamer — obie LKS Łucznik Żywiec.

Fot. PZŁucz.