33 medale na OOM w kolarstwie torowym zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS

W dniach 28-31 lipca na torze kolarskim w Pruszkowie odbyły się zawody w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których starowali juniorzy młodsi i juniorki młodsze. Prawo startu w finale OOM mieli kolarze i kolarki, którzy wygrali eliminacje. Zawodnicy z naszych klubów wywalczyli 33 medale na 42 możliwe do zdobycia — 13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych.

Sprint drużynowy juniorek młodszych wygrał zespół ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz, drugie miejsce zajęły sprinterki KS Społem Ulisses Central Łódź, a trzecie UKS Mróz Jedynka Kórnik. W sprincie drużynowym chłopców również triumfowali zawodnicy ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, a brązowy medal wywalczył zespół UKS Copernicus CCC/SMS Toruń. W wyścigu drużynowym znowu triumf zawodniczek z Grudziądza, brąz dla kolarek z Torunia, a srebro dla KTK Kalisz. W wyścigu drużynowym chłopców wszystkie medale dla naszych klubów — złoto i brąz dla ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz (pierwszy i drugi zespół), srebro dla UKS Copernicus CCC/SMS Toruń.

Mistrzem OOM w omnium został Jakub Lewandowski z KS Społem Ulisses Central Łódź, srebrny medal zdobył Kacper Chrystek z UKS Koźminianka Koźminek. W omnium dziewcząt triumfowała Iga Wiklińska z ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz, srebrny medal wywalczyła Sara Prusińska z LKK ZM Warmia Biskupiec, a brązowy Tamara Szalińska z UKS Ratusz Maszewo. W sprincie juniorek młodszych najlepsza była Joanna Błaszczak z UKS Mróz Jedynka Kórnik, srebrny medal zdobyła Maja Tracka z ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz, a brązowy Julia Dąbska z KK Ziemia Darłowska. Wśród chłopców w tym wyścigu najlepszy był Tomasz Grzesiak z LUKS Trójka Piaseczno, a brązowy medal zdobył Mateusz Przymusiński z UKS Mróz Jedynka Kórnik. Wyścig na 2 km juniorów młodszych wygrał Jakub Lewandowski z KS Społem Ulisses Central Łódź, drugi był Kacper Chrystek z UKS Koźminianka Koźminek. Wśród dziewcząt najlepsza była Tamara Szalińska z UKS Ratusz Maszewo, a srebrny medal wywalczyła Olga Wankiewicz z UKS Copernicus CCC/SMS Toruń. W keirinie srebrny medal wywalczył Mateusz Przymusiński z UKS Mróz Jedynka Kórnik, a brązowy Tomasz Dobrzyński z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz. W keirinie dziewcząt złoto dla Joanny Błaszczak z z UKS Mróz Jedynka Kórnik, srebro dla Natalii Wężyk z KS Społem Ulisses Central Łódź, a brąz dla Mai Trackiej z ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz. W madisonie pierwsze miejsce zajęli Przemysław Deręgowski i Jakub Krzak z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, a drugie Jakub Kamiński i Arkadiusz Kusiak z LUKS Trójka Piaseczno. Wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz — Iga Wiklińska i Julia Włodarczyk, drugie miejsce zajęły ich koleżanki klubowe Karolina Urban i Kaja Bonas.