13 medali naszych juniorów i 16 młodzieżowców w Mistrzostwach Polski w Łucznictwie

W sierpniu swoje mistrzostwa Polski w łucznictwie rozegrali juniorzy i młodzieżowcy. XXXIV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 3-4 sierpnia na torach łuczniczych w Dobrczu. Startowało ponad stu zawodników i zawodniczek. Łucznicy z naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 16 medali — 4 złote, 3 srebrne i 9 brązowych. W dniach 26-28.07.2019 r. w Krakowie odbyły się LXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów. Startowało również ponad 110 łuczników. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 9 medali — 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Mistrzem Polski w kategorii junior został Oskar Kasprowski z LKS Łucznik Żywiec, srebrny medal zdobył jego kolega klubowy Filip Łazowski. Indywidualnie żadnej naszej zawodniczce nie udało się wywalczyć medalu. Mistrzyniami Polski zespołowo zostały zawodniczki GLKS Unia Pielgrzymka — Maja Wierzchowska, Małgorzata Kędzierska, Patrycja Dudek i Sylwia Ozga, srebrny medal wywalczyły łuczniczki z UKS Tramp Jarosław — Natalia Marcinkiewicz, Agata Osuch, Joanna Gilowska, Julia Cackowska. Mistrzami Polski zostali też juniorzy LKS Łucznik Żywiec — Oskar Kasprowski, Filip Łazowski i Adam Wojtala, brązowe medale wywalczyli zawodnicy KS Stella Kielce — Wiktor Borusiński, Dawid Kulig i Maciej Wojtyś oraz KS Agros Zamość — Andrzej Neścior, Bartłomiej Ostasz, Mateusz Łysiak i Piotr Momot. W mikstach dwa medale dla zawodników z klubów Zrzeszenia — złoty dla Julii Oberdy i Andrzeja Nieściora, brązowy dla Karoliny Jurasz i Filipa Łazowskiego z LKS Łucznik Żywiec.

W łukach bloczkowych mistrzynią Polski została Alicja Forajter z LKS Tempo Stolarzowice, a wicemistrzynią Anita Nowicka z UKS Sokół Brzoza. Jej kolega klubowy Oskar Walczak wywalczył brązowy medal indywidualnie, razem w mikście zdobyli srebrny medal.

Brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski indywidualnie zdobył Marek Szafran z KS Społem Łódź. Mistrzem Polski został Jakub Banaszak z BKS Bydgoszcz. Wśród kobiet wszystkie medale zdobył zawodniczki z klubów LZS — złoty medal wywalczyła Sylwia Zyzańska z LKS Łucznik Żywiec, która w finale pokonała 6:2 Magdalenę Śmiałkowską z KS Społem Łódź. Brązowe medale zdobyły Anna Tobolewska z ULKS Zryw Dobrcz i Karolina Farasiewicz z KS Obuwnik Prudnik.

Tytuł mistrzów kraju mężczyzn zespołowo wywalczyła drużyna KS Społem Łódź w składzie: Marek Szafran, Michał Basiuras i Kamil Siczek. Brązowe medale zdobyły zespoły LKS Łucznik Żywiec I — Kacper Bizoń, Szymon Kurowski, Konrad Słowik i Mariusz Drozdowski oraz zespół ULKS Zryw Dobrcz — Arkadiusz Smoliński, Patryk Tikwiński, Wiktor Wojciechowski. Wśród kobiet najlepszym zespołem okazała się drużyna KS Obuwnik Prudnik w składzie: Karolina Farasiewicz, Dominika Koszańska, Olimpia Kowszyn, która w finale pokonała 6:2 zespół KS Społem Łódź — Magdalena Śmiałkowska, Renata Drogosz, Katarzyna Kawalec, Katarzyna Zarzecka. Brązowe medale wywalczyły drużyny LKS Łucznik Żywiec I — Sylwia Zyzańska, Monika Husar i Zuzanna Grzymek oraz MLKS Czarna Strzała Bytom I — Klaudia Szmit, Daria Raszkowska, Anna Jasiewicz.

W kategorii mikstów mistrzami Polski zostali Sylwia Zyzańska i Kacper Bizoń z LKS Łucznik Żywiec I, srebrny medal wywalczyli Anna Tobolewska i Arkadiusz Smoliński z ULKS Zryw Dobrcz I, a brązowe Magdalena Śmiałkowska i Michał Basiuras z KS Społem Łódź I oraz Zuzanna Grzymek i Szymon Kurowski z LKS Łucznik Żywiec III.

Fot. PZŁucz.