Damian Bieniek wygrał 63. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej

Damian Bieniek z TC Chrobry Scott Głogów wygrał 63. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Zawodnik z Głogowa objął prowadzenie po drugim etapie — jazda indywidualna na czas — i dzięki pomocy zespołu nie oddał go już do końca. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Proć z KS Pogoń Mostostal Puławy, a trzeci był kolega klubowy zwycięzcy Karol Kuklewicz. Klasyfikację klubową wygrał TC Chrobry Scott Głogów przed KK Tarnovia Tarnowo Podgórne i KS Pogoń Mostostal Puławy.

W wyścigu, który odbył się w dniach 7-11 sierpnia startowało 55 kolarzy. Organizatorami wyścigu było Krajowe Zrzeszenie LZS i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie. Patronat honorowy sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego — Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Zamość — Andrzej Wnuk. Pierwszy i drugi etap tego wyścigu były także Mistrzostwami KZ LZS Orlików.

Podczas uroczystego otwarcia na rynku w Zamościu zawodników i kibiców powitali wiceprzewodniczący KZ LZS Marek Mazur i Józef Poterucha, a honorowego startu dokonał prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Pierwszy etap wyścigu liczący 155 km wygrał Mikołaj Konieczny z TC Chrobry Scott Głogów, który wyprzedził na finiszu Kacpra Wiszniewskiego z GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier i Oleksandra Schevchenko z drużyny Ukraina Szosa. Mistrzem Zrzeszenia ze startu wspólnego został Kacper Wiszniewski, wicemistrzem czwarty na mecie Wojciech Bystrzycki z KS Tarnovia Tarnowo Podgórne, a brązowy medal wywalczył piąty na mecie Jakub Ścibor z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Drugiego dnia wyścigu odbyły się dwa etapy. Najpierw „czasówka”, którą wygrał Damian Bieniek z TC Chrobry Scott Głogów, drugi był Daniel Staniszewski z KS Pogoń Mostostal Puławy — to on został mistrzem Krajowego Zrzeszenia LZS, trzecie miejsce zajął Wojciech Bystrzycki — wicemistrz Zrzeszenia, a czwarte Bartłomiej Proć z KS Pogoń Mostostal Puławy — brązowy medalista mistrzostw. Po południu zawodnicy wystartowali do trzeciego etapu, który liczył 105 km. Jako pierwsi z kilkunastu sekundową przewagą nad peleton linię mety na następującej kolejności przejechali: Jan Łamaszewski z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, Marcin Zarębski z TC Chrobry Scott Głogów i Oleksandra Schevchenko. Etap czwarty liczył 155 km. Na metę przyjechał prawie cały peleton — najszybciej finiszował Bartłomiej Proć, który wyprzedził Karola Kuklewicza i Jakuba Ścibora. Kryterium uliczne w Zamościu (15 okrążeń, 64,5 km) — piąty etap — wygrał Mikołaj Konieczny przed Karolem Kuklewiczem i Sebastianem Matusiakiem z Regionu Warmia i Mazury. Przed zawodnikami był ostatni etap, a klasyfikacja generalna od „czasówki” nie drgnęła. Co prawda Damian Bieniek stracił, ze zdobytej wtedy przewagi kilkanaście sekund, ale wciąż był na czele. Szósty etap wygrał Karol Kuklewicz przed Oleksandrem Schevchenko i Wojciechem Bystrzyckim, lider dojechał na 16 miejscu, tracąc do zwycięzcy etapu tylko 4 sekundy i wygrał cały wyścig.