Trzy medale Nikoli Seremak na Mistrzostwach Świata Juniorów w kolarstwie torowym

Z trzema medalami polscy kolarze zakończyli mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie torowym, które odbyły się w dniach 14-18 sierpnia we Frankfurcie nad Odrą. Trzy krążki wywalczyła Nikola Seremak z KK BCM Nowtex Ziemia Darłowska, jeden wspólnie ze swoją koleżanką klubową Nikolą Wielowską. Nikola Seremak wywalczyła srebro w sprincie indywidualnym oraz brązowe medale w keirinie i sprincie drużynowym z drugą Nikolą. Przypomnijmy, że miesiąc wcześniej na mistrzostwach Europy Wielowska zdobyła złoto w scratchu, obie wygrały sprint drużynowy, a Seremak zdobyła srebro w keirinie. Obie zawodniczki szkolone są w OSSM LZS.

W sumie w mistrzostwach świata uczestniczyło 15 reprezentantów Polski, w tym 11 z klubów Zrzeszenia LZS (6 juniorów i 5 juniorek) — poza wymienionymi wyżej: Mateusz Sztrauch (KLTC Konin, SMS Żyrardów), Natalia Nieruchalska (MLUKS Szperek Antonin, SMS Żyrardów), Zofia Picz (UKS Mróz Jedynka Kórnik/OSSM LZS), Zuzanna Olejniczak (KKS Gostyń/OSSM LZS), Radosław Frątczak (UKS Copernicus CCC, SMS Toruń), Michał Gałka (UKS Copernicus CCC, SMS Toruń), Kacper Majewski (KKS Gostyń, SMS Świdnica/OSSM LZS), Dawid Wiśniewski (KS Społem, SMS Żyrardów), Adam Woźniak (UKS Copernicus CCC, SMS Toruń).

Z juniorów najbliżej medalu był Mateusz Sztrauch, który zajął 4 miejsce w scratchu. W omnium Nikola Wielowska była 6. W wyścigu indywidualnym Kacper Majewski zajął 8 miejsce. Na pechowej dziewiątej pozycji w eliminacjach uplasowała się drużyna juniorów w wyścigu na dochodzenie. Radosław Frątczak, Kacper Majewski, Adam Woźniak i Michał Gałka pokonali 4 km w czasie 4:10.516 i przegrali miejsce w ósemce z Koreańczykami o nieco ponad jedną dziesiątą sekundy.