W Mistrzostwach Świata w Zapasach seniorów i seniorek wystartuje 12 zawodników z naszych klubów

14-22 września 2019 roku odbędą się w Kazachstanie Mistrzostwa Świata Seniorów w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. W sumie do Kazachstanu pojedzie 12 zawodników z naszych klubów — 6 w stylu wolnym, 4 w stylu klasycznym i 2 zapaśniczki.

Trener reprezentacji Polski w zapasach w stylu wolnym, Yusup Abdusalamov, do Nursułtanu zabiera 7 zawodników, w tym 6 z klubów naszego Zrzeszenia. Są to: 65 kg Krzysztof Bieńkowski AKS Białogard —  piąty zawodnik  mistrzostw Europy z 2018 i 2019 roku. Jego silną stroną jest siła fizyczna; 70 kg Magomedmurad Gadzhiev AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski —  zawodnik ścisłej czołówki światowej. Ubiegłoroczny v-ce mistrz Europy w  kategorii wagowej 70 kg, a w roku 2019 brązowy medalista Starego Kontynentu.  Zawodnik o silnej psychice, posiadający wysoki poziom wytrzymałości; 74 kg Kamil Rybicki LKS Mazowsze Teresin należy do bardzo zdolnych zawodników wyróżniających się silną psychiką i mocną osobowością; 86 kg Zbigniew  Baranowski AKS Białogard — występuje w najsilniejszej i najbardziej wyrównanej w naszym kraju kategorii do 86 kg. Olimpijczyk z Rio de Janeiro, aktualny srebrny medalista ME z Bukaresztu 2019 w kategorii 92 kg.; 97 kg Radosław Baran KS Sobieski Poznań  olimpijczykiem z Rio de Janeiro, w tym roku wrócił do rywalizacji po kontuzji; 125 kg Robert Baran LKS Ceramik Krotoszyn  ubiegłoroczny brązowy medalista ME, piąty zawodnik tegorocznych ME. Wcześniej zdobywał medale mistrzostw Europy w kategorii kadetów, juniorów i młodzieżowych mistrzostw Europy. Siódmym zawodnikiem jest w kategorii 79 kg Andrzej Sokalski ZKS Slavia Ruda Śląska.

Trener reprezentacji Polski w zapasach w stylu klasycznym, Włodzimierz Zawadzki, do Nursułtanu zabiera 7 zawodników, w tym 4 z klubów naszego Zrzeszenia. Są to: 67 kg Gevorg Sahakyan GKS Cartusia Kartuzy — aktualny wicemistrz Europy; 72 kg Mateusz Bernatek AKS Piotrków Trybunalski — aktualny  mistrz Polski seniorów, medalista  mistrzostw świata z 2017 roku w kategorii 67 kg; 77 kg Edgar Babayan KS Sobieski Poznań — aktualny mistrz Polski, 7 na mistrzostwach  Europy; 97 kg Tadeusz Michalik KS Sobieski Poznań — aktualny wicemistrz Polski z kategorii 87 kg. Pozostali zawodnicy to: 60 kg Michał Tracz (WKS Śląsk Wrocław), 87 kg Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom) i 130kg Rafał Krajewski  (Legia Warszawa).

Trener reprezentacji Polski w zapasach kobiet, Piotr Krajewski, do Nursułtanu zabiera 7 zawodniczek, w tym 2 z naszych klubów. Są to: 62 kg Katarzyna Mądrowska LKS Feniks Pesta Stargard — zawodniczka po zakończeniu startów w grupie młodzieżowej zmieniła kategorię wagową z 59 kg na 62 kg; 76 kg  Daria Osocka MKS Agros Żary — zawodniczka rywalizuje w jednej z najmocniejszych i najbardziej wyrównanych pod względem poziomu sportowego kategorii wagowych. Po prawie dwuletniej przerwie wraca na matę.

Ponadto do Kazachstanu pojadą dwie wychowanki klubów LZS — 50 kg Iwona Matkowska, obecnie WKS Grunwald Poznań i w kat. 68 kg jej koleżanka klubowa Agnieszka Wieszczek-Kordus oraz Roksana Zasina ZTA Zgierz, Anna Łukasiak AZS AWF Warszawa,  Jowita Wrzesień CSiR Dąbrowa Górnicza.

Fot. PZZap. Facebook — przygotowania kadry w stylu klasycznym