Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet — Siedlce 2019

Podczas XXII Ogólnopolskich Igrzyska LZS, które odbywały się w Siedlcach rozegrano Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach kobiet i zapasach w stylu wolnym mężczyzn. O medale walczyli młodzicy, kadeci i młodzieżowcy. W zapasach kobiet wystartowały 134 zawodniczki — 73 młodziczki, 39 kadetek i 22 zawodniczki w kategorii młodzieżowej. W zapasach w stylu wolnym mężczyzn startowało 165 zawodników — 78 młodzików, 60 kadetów i 27 młodzieżowców.

W mistrzostwach udział wzięło wielu świetnych zapaśników i zapaśniczek, m.in.: mistrzyni świata juniorek Patrycja Gil z WLKS Nowe Iganie, jej koleżanka klubowa Magdalena Kisielińska, która na MŚ była 5 oraz wielu medalistów mistrzostw Polski.

Mistrzyniami Zrzeszenia LZS młodziczek zostały w poszczególnych kategoriach wagowych: 33 kg — Oliwia Teresińska ULKS Bizon Milicz, 36 kg — Zuzanna Klata LKS Mazowsze Teresin, 39 kg — Maja Kmiecik KS Sobieski Poznań, 42 kg — Julia Dolna AKS Piotrków Tryb., 46 kg — Karolina Zień LKS Mazowsze Teresin, 50 kg — Wiktoria Kamela MKS Cement Gryf Chełm, 54 — Michalina Ignaszak ULKS Tęcza Środa Wlkp., 58 kg — Wiktoria Płaczkowska ULKS Guliwer Kielce, 62 kg — Magdalena Siedy MGLKS Wiatr Wołów, 66 kg — Julia Rosa GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: 33 kg — Joanna Sawicz MKS Cement Gryf Chełm, 36 kg — Oliwia Ożarowska MKS Cement Gryf Chełm, 39 kg — Oliwia Maziarz ZTS Sokół Lublin, 42 kg — Nikola Piechocka LKS Feniks Pesta Stargard, 46 kg — Katarzyna Stosio GKS Armaty Stoczek Łuk., 50 kg — Monika Dadas MKS Cement Gryf Chełm, 54 kg — Nikola Skórska MKS Cement Gryf Chełm, 58 kg — Karina Dolna AKS Piotrków Tryb., 62 kg — Weronika Smaczyńska UKS Iron Bulls Bielawa, 66 kg — Natalia Koper ZTS Sokół Lublin.

Brązowe medale wywalczyły: 33 kg — Natalia Szkwarek MKS Czarni Połaniec i Anna Staniak LKS Znicz Chęciny; 36 kg — Jagoda Piotrowicz ULKS Tęcza Środa Wlkp. i Alicja Matuszewska GKS Armaty Stoczek Łuk., 39 kg — Małgorzata Olenicz AKS Piotrków Tryb. i Maja Wasiluk WLKS Nowe Iganie, 42 kg — Weronika Zawistowska ZKS Koszalin i Wiktoria Jagodzińska KS Sobieski Poznań, 46 kg — Kinga Jaroniek AKS Piotrków Tryb. i Eliza Sobolewska UAKS Podlasie Białystok, 50 kg — Oliwia Smyk KS Sobieski Poznań i Martyna Łuszczyńska ZKS Koszalin, 54 kg — Marta Gajowniczek GKS Armaty Stoczek Łukowski i Wiktoria Szeliga MULKS Junior Dzierżoniów, 58 kg — Agata Kazanecka GKS Armaty Stoczek Łukowski i Monika Laska MKS Czarni Połaniec, 62 kg — Martyna Biskup MKS Czarni Połaniec i Natalia Buta ULKS Bizon Milicz.

Mistrzyniami Zrzeszenia LZS kadetek zostały w poszczególnych kategoriach wagowych: 46 kg — Wiktoria Jaroniek AKS Piotrków Tryb., 49 kg — Katarzyna Jargieła MKS Cement gryf Chełm, 53 kg — Klaudia Podgórzak WLKS Nowe Iganie, 57 kg — Adelheid Przybylak UKS Iron Bulls Bielawa, 61 kg — Julia Nowicka AKS Białogard, 65 kg — Klaudia Kudelska WLKS Nowe Iganie, 69 kg — Daniela Tkachuk MKS Cement Gryf Chełm, 73 kg — Julia Zawadzka LKS Mazowsze Teresin.

Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: 46 kg — Wiktoria Bronowicka LUKS Iskra Drogosze, 49 kg — Julia Pracz MKS Cement Gryf Chełm, 53 kg — Klaudia Karwowska MKS Cement Gryf Chełm, 57 kg — Aleksandra Witoś LKS Orzeł Namysłów, 61 kg — Natalia Przeździk LKS Znicz Chęciny, 65 kg — Urszula Piotrowska MKS Cement Gryf Chełm, 69 kg — Joanna Kobylińska WLKS Nowe Iganie, 73 kg — Wiktoria Powałowska KS Sobieski Poznań.

Brązowe medale wywalczyły: 46 kg — Oliwia Stasiewicz KS Sobieski Poznań, 49 kg — Aleksandra Dopta ULKS Tęcza Środa Wlkp., 53 kg — Kornelia Korporowicz WLKS Nowe Iganie i Monika Białach MKS Cement Gryf Chełm, 57 kg — Karolina Domaszuk LUKS Amator Juchnowiec i Aleksandra Kowalska ULKS Tęcza Środa Wlkp., 61 kg — Julia Zwolak UKS CSW Lider Zamość i Wiktoria Chołodowska ZTS Sokół Lublin, 65 kg — Magdalena Stec MGLKS Wiatr Wołów i Małgorzata Małek MKS Cement Gryf Chełm, 69 kg — Wiktoria Skóra LKS Znicz Chęciny i Klaudia Hajdenrajch ULKS Guliwer Kielce, 73 kg — Zuzanna Gibalska LKS Znicz Chęciny.

Mistrzyniami Zrzeszenia LZS w kategorii młodzieżowej: 50 kg — Alicja Piersa MKS Cement Gryf Chełm, 53 kg — Nikola Dytrych AKS Piotrków Trybunalski, 55 kg — Maria Świeczak MKS Cement Gryf Chełm, 57 kg — Patrycja Gil WLKS Nowe Iganie, 59 kg — Aleksandra Kazimierczak KS Sobieski Poznań, 65 kg — Magdalena Kisielińska WLKS Nowe Iganie, 68 kg — Zuzanna Zubowicz ZTS Sokół Lublin, 72 kg — Patrycja Wochna AKS Piotrków Tryb., 73 kg — Marlena Kister ZTS Sokół Lublin.

Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: 50 kg Wioletta Giers Cement Gryf Chełm, 53 kg — Katarzyna Januła KS Sobieski Poznań, 55 kg — Magdalena Sadło GKS Armaty Stoczek Łukowski, 57 kg — Aleksandra Skudlara AKS Piotrków Tryb., 59 kg — Gabriela Kaźmierowska ULKS Tęcza Środa Wlkp., 65 kg — Oktawia Skraińska ZTS Sokół Lublin, 72 kg — Julia Wolniewicz KS Sobieski Poznań, 73 kg — Weronika Karyś LKS Znicz Chęciny.

Brązowe medale wywalczyły: 50 kg Elwira Sprzonczak WLKS Nowe Iganie, 53 kg — Dominika Szmigiel ULKS Bizon Milicz i Anna Marczuk UKS CSW Lider Zamość, 65 kg — Weronika Kiszka LKS Feniks Pesta Stargard i Joanna Barabas MKS Cement Gryf Chełm.

Łączną klasyfikację wojewódzką w zapasach kobiet wygrało woj. lubelskie przed mazowieckim i wielkopolskim, klasyfikację klubową MKS Cement Gryf Chełm przed WLKS Nowe Iganie i AKS Piotrków Trybunalski.

Mistrzami Zrzeszenia LZS młodzików w stylu wolnym w poszczególnych kategoriach zostali: 38 kg — Jakub Matwiejczyk LKS Feniks Pesta Stargard, 41 kg — Adrian Sikora LKS Orzeł Namysłów, 44 kg — Sebastian Zalewski ULKS Bizon Milicz, 48 kg — Piotr Siewiera KS Lotnik Wrocław, 52 kg — Bartłomiej Nowakowski LKS Mazowsze Teresin, 57 kg — Dominik Jagusz ZKS Koszalin, 62 kg — Eryk Michalak ULKS Suples Kraśnik, 68 kg — Maciej Czemerys ULKS Bizon Milicz, 75 kg — Maciej Wilk UKS Iron Bulls Bielawa, 85 kg — Mateusz Smagieł UKS Iron Bulls Bielawa.

Tytuły wicemistrzów wywalczyli: 38 kg — Maksymilian Marcinkiewicz LKS Orzeł Namysłów, 41 kg — Michał Szymański ZKS Koszalin, 44 kg — Piotr Balcerzak LKS Orzeł Namysłów, 48 kg — Kacper Koczergo GLKS Orzeł Karolewo, 52 kg — Patryk Bratosiewicz LKS Orzeł Namysłów, 57 kg — Bartosz Tomala MKS Czarni Połaniec, 62 kg — Paweł Dziedzic LMKS Krasnystaw, 68 kg — Kacper Gadawski ULKS Guliwer Kielce, 75 kg — Antoni Włodarczyk MULKS Platan Borkowice, 85 kg — Mariusz Konieczny MULKS Junior Dzierżoniów.

Brązowe medale wywalczyli: 38 kg — Damian Zdunek MLUKS Zapasy Włodawa i Dawid Bielski LKS Mazowsze Teresin, 41 kg — Roni Wójcik ZTS Sokół Lublin i Hubert Wysoczański KS Sobieski Poznań, 44 kg — Hubert Kalicki WLKS Nowe Iganie i Bartosz Bluj LKS Feniks Pesta Stargard, 48 kg — Bartek Lis AKS Białogard i Wojciech Kurzyna ULKS Suples Kraśnik, 52 kg — Mateusz Kokoszka WLKS Nowe Iganie i Kacper Kudła MLUKS Zapasy Włodawa, 57 kg — Kacper Roskosz KS Bloczek Team Pelplin i Gracjan Biliński LMKS Krasnystaw, 62 kg — Daniel Konieczny MULKS Junior Dzierżoniów i Sebastian Kaczyński WLKS Nowe Iganie, 68 kg — Hubert Haładyj LMKS Krasnystaw i Oliwier Trześniak ZTS Sokół Lublin.

Mistrzami Zrzeszenia LZS kadetów w stylu wolnym w poszczególnych kategoriach zostali: 45 kg — Bartłomiej Flis LUKS Suples Kraśnik, 48 kg — Jakub Michalak LUKS Suples Kraśnik, 51 kg — Rafał Szewc KS Lotnik Wrocław, 55 kg — Patryk Wilczak MULKS Platan Borkowice, 60 kg — Igor Szucki MLUKS Karlino, 65 kg — Krystian Krupiński LKS Orzeł Namysłów, 71 kg — Szymon Wróbel KS Bloczek Team Pelplin, 80 kg — Jakub Banaszak KS Bloczek Team Pelplin, 92 kg — Kacper Śledź UKS technik Świdwin, 110 kg — Hubert Wiśniewski LKS Mazowsze Teresin.

Tytuły wicemistrzów wywalczyli: 45 kg — Ireneusz Głowacki ZTS Sokół Lublin, 48 kg — Fabian Niedźwiedzki LKS Mazowsze Teresin, 51 kg — Igor Krawczyński WLKS Nowe Iganie, 55 kg — Szymon Bońda LKS Mazowsze Teresin, 60 kg — Szymon Ligocki AKS Białogard, 65 kg — Adrian Gorczyca WLKS Nowe Iganie, 71 kg — Bartosz Kaźmierczak LKS Ceramik Krotoszyn, 80 kg — Patryk Kostrzewski WLKS Nowe Iganie, 92 kg — Dominik Żuraw WLKS Nowe Iganie, 110 kg — Michał Baran LUKS Iskra Drogosze.

Brązowe medale wywalczyli: 48 kg — Michał Zalewski LMKS Krasnystaw i Mateusz Urban WLKS Nowe Iganie, 51 kg — Paweł Cylka KS Bloczek Team Pelplin i Szymon Głuchowski LMKS Krasnystaw, 55 kg — Patryk Jachura LUKS Suples Kraśnik i Ariel Leszczyński KS Bloczek Team Pelplin, 60 kg — Damian Sijka MKS Czarni Połaniec i Adrian Matyjasek LKS Orzeł Namysłów, 65 kg — Maciej Marciszewski ULKS Bizon Milicz i Kacper Golec LMKS Krasnystaw, 71 kg — Mateusz Kleina KS Bloczek Team Pelplin i Marcin Stanek LKS Orzeł Namysłów, 80 kg — Damian Rosiewicz LKS Ceramik Krotoszyn i Paweł Kaczor LKS Znicz Chęciny, 92 kg — Kacper Szyca KS Bloczek Team Pelplin i Paweł Puacz ZTS Sokół Lublin, 110 kg — Kamil Kurek LKS Znicz Chęciny i Marcin Spalik ULKS Tęcza Środa Wlkp.

Mistrzami Zrzeszenia LZS młodzieżowców w stylu wolnym w poszczególnych kategoriach zostali: 57 kg — Patryk Jurkowski MKS Czarni Połaniec, 61 kg — Semen Terzi LKS Mazowsze Teresin, 65 kg — Ernest Kopeć LMKS Krasnystaw, 70 kg — Sebastian Pielaciński WLKS Nowe Iganie, 74 kg — Wojciech Wysocki LKS Mazowsze Teresin, 79 kg — Paweł Malicki LKS Orzeł Namysłów, 86 kg — Adam Gaj MLUKS Zapasy Włodawa, 97 kg — Bartosz Mordziński KS Lotnik Wrocław, 125 kg — Krzysztof Cieślak MGLKS Wiatr Wołów.

Tytuły wicemistrzów wywalczyli: 57 kg — Dominik Lubelski LKS Mazowsze Teresin, 61 kg — Krystian Knap LMKS Krasnystaw, 65 kg — Paweł Mucha GLKS Orzeł Karolewo, 70 kg — Miłosz Luchowski LMKS Krasnystaw, 74 kg — Patryk Ciurzyński LKS Mazowsze Teresin, 79 kg — Adrian Bielecki MLKS Krasnystaw, 125 kg — Karol Pawlak ULKS Tęcza Środa Wlkp.

Brązowe medale wywalczyli: 70 kg — Jakub Biedrzycki UKS Olimp Kętrzyn, 74 kg — Marcin Kawęcki LMKS Krasnystaw i Szymon Gancarek KS Lotnik Wrocław, 79 kg — Piotr Markowski i Paweł Markowski, obaj KS Lotnik Wrocław.

W zapasach mężczyzn w stylu wolnym klasyfikację wojewódzką wygrało lubelskie przed mazowieckim i dolnośląskim, klubową LKS Orzeł Namysłów przed LMKS Krasnystaw i WLKS Nowe Iganie.

Fot. WLKS Siedlce