8 zawodników z naszych klubów w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym

22 września  rozpoczną się w Yorkshire mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. O medale będą walczyć juniorzy, młodzieżowcy i elita — kobiety i mężczyźni. Reprezentacja Polski liczy 29 zawodników — 12 kobiet i 17 mężczyzn, w tym 6 kolarek i 2 kolarzy z klubów naszego Zrzeszenia.

Podczas ośmiu dni rozegranych zostanie 11 wyścigów, w tym — po raz pierwszy — jazda drużynowa na czas drużyn mieszanych, która rozpocznie rywalizację.

W kategorii wiekowej juniorka reprezentować Polskę będą m.in.: Natalia  Krześlak TKK Pacific Nestle Fitness Team  — start wspólny, jazda indywidualna na czas, Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń, Nikola  Wielowska BCM Nowatex Ziemia Darłowska i Karolina Stępień LSKK Bełchatów  — wszystkie start wspólny. Wśród juniorów w jeździe indywidualnej na czas wystartują Kacper Majewski KKS Gostyń i Michał Gałka UKS Copernicus. W elicie kobiet w wyścigu ze startu wspólnego wystartują Aurela Nerlo TKK Pacific Nestle Fitness Team i Katarzyna Wilkos Mat Atom Deweloper.

Pozostałych 21 reprezentantów Polski to zawodnicy i zawodniczki występujący w zawodowych grupach kolarskich, w tym kilkoro wychowanków naszych klubów. W wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn reprezentacja Polski ma prawo wystawienia 6 kolarzy. Wśród nich zabrakło Michała Kwiatkowskiego (wychowanka naszego klubu TKK Pacific Toruń), który ostatnio przeżywa kryzys formy i zrezygnował z udziału w mistrzostwach. Liderem naszej reprezentacji będzie inny wychowanek naszego klubu WLKS Krakus Swoszowice Rafał Majka (Bora-Hansgrohe). W elicie wystartują też inni wychowankowie klubów LZS — Paweł Poljański Bora-Hansgrohe (kiedyś GKS Cartusia Kartuzy), a także, Łukasz WiśniowskiMichał Gołaś (obaj kiedyś TKK Pacific Toruń).

Liderką wyścigu elity naszej reprezentacji będzie Katarzyna Niewiadoma, wychowanka WLKS Krakus Swoszowice. Zawodniczka Canyon SRAM Racing chce w Yorkshire udanie zakończyć dobry dla niej sezon. Pojadą także: piąta przed rokiem Małgorzata Jasińska (Movistar Team, zaczynała karierę sportową w LUKK Krokus Mazur Barczewo), Anna Plichta (Trek-Segafredo, wychowanka UKS Sokół Kęty), Marta Lach (CCC-Liv, również wychowanka UKS Sokół Kęty).

Wśród młodzieżowców liderem będzie niewątpliwie Szymon Sajnok — obecnie CCC Team, wychowanek GKS Cartusia Kartuzy, wystartują także — Filip Maciejuk, obecnie Leopard Pro Cycling, wychowanek KS Pogoń Mostostal Puławy, Artur Sowiński VPM Porto Sant’Elpidio, wychowanek GKS Cartusia Kartuzy.