Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Torowym
Mistrzostwa Polski w Konkurencjach Nieolimpijskich

W dniach 18-20 października na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Torowym juniorów i młodzieżowców. W tym samym czasie odbyły się także Mistrzostwa Polski w Konkurencjach Nieolimpijskich. W ramach mistrzostw LZS rozegrano wyścig punktowy i scratch juniorów/juniorek i orlików/orliczek oraz wyścig eliminacyjny orlików. W mistrzostwach Polski w każdej kategorii wiekowej rozegrano po 5 konkurencji — do zdobycia było więc 60 medali. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli ich 50! (nie licząc podwójnego brązowego medalu w wyścigu orliczek na 500 m). Wśród orlików i orliczek wywalczyli wszystkie możliwe do zdobycia medale.

Organizatorem mistrzostw Zrzeszenia było Krajowe Zrzeszenia LZS i Mazowieckie Zrzeszenie LZS. Organizacje wspierające to: Samorząd Województwa Mazowieckiego, LUKS Trójka Piaseczno i Arena Pruszków. Mistrzostwa dofinansowało MSiT.

W wyścigu na 2 km juniorek I wicemistrzynią Polski została Natalia Krześlak TKK Pacific Nestle Cycling Team Toruń, a II wicemistrzynią Sandra Jędrzejak MLUKS Victoria Jarocin. Wyścig wygrała Julia Kowalska z KTK Kalisz. I wicemistrzynią kraju w wyścigu eliminacyjny juniorek została Sandra Jędrzejak, a II wicemistrzynią Zuzanna Sierhej TKK Pacific Nestle Cycling Team Toruń — lepsza od naszych zawodniczek była ponownie Julia Kowalska. Mistrzynią Polski i mistrzynią LZS w wyścigu punktowym została Natalia Krześlak, I wicemistrzynią Sylwia Kulczyk z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. II wicemistrzynią LZS została Zofia Picz UKS TFP Jedynka Kórnik — w mistrzostwach Polski medal ten zdobyła Julia Kowalska. W wyścigu na 500 m w mistrzostwach Polski triumfowała Zofia Picz, srebrny medal wywalczyła Natalia Nieruchalska MLUKS Szperek Burghart Antonin, a brązowy Sylwia Kulczyk. Mistrzynią Krajowego Zrzeszenia LZS i Polski w scratchu Sylwia Kulczyk. W mistrzostwach LZS srebrny medal zdobyła Sandra Jędrzejak, a brązowy Natalia Krześlak. W mistrzostwach Polski w tej konkurencji srebro dla Julii Kowalskiej a brąz dla Marty Wesołowskiej z Akademii Kolarskiej Seven Wałbrzych.

Wśród juniorów w wyścigu na 3 km srebrny medal MP wywalczył Dawid Kuderczak z KLTC Konin, a brązowy Adam Woźniak z UKS Copernicus CCC/SMS Toruń. Mistrzem kraju został zawodnik KTK Kalisz Szymon Potasznik. Mistrzem Polski w wyścigu eliminacyjnym został Dawid Wiśniewski z KS Społem Łódź, brązowy medal wywalczył Radosław Lewandowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wicemistrzem kraju został Konrad Trzęsowski z KTK Kalisz. Mistrzem Polski i mistrzem Zrzeszenia LZS w wyścigu punktowym został Radosław Frątczak z UKS Copernicus CCC/SMS Toruń, srebrny medal wywalczył Radosław Lewandowski, a brązowy Dawid Kuderczak. W wyścigu na 1 km wicemistrzem kraju został Miłosz Mielczarek z KS Społem Łódź, brązowy medal zdobył Adam Woźniak. Mistrzem Polski w tej konkurencji został Szymon Potasznik. Mistrzem Polski i mistrzem Zrzeszenia LZS w scratchu został Adam Woźniak. Medale srebrny i brązowy w mistrzostwach LZS wywalczyli Miłosz Mielczarek Bartosz Rutkowski UKS Copernicus CCC/SMS Toruń. W mistrzostwach kraju medale te wywalczyli bracia Potasznik — Miłosz srebro, Szymon brąz.

Wśród orliczek wyścig na 3 km wygrała Patrycja Lorkowska TKK Pacific Nestle Cycling Team Toruń, srebrny medal zdobyła Dominka Bykowska UKS TFP Jedynka Kórnik, a brązowy Weronika Humelt MAT Atom Deweloper Wrocław/Fundacja Brzeźna Bentkowska. W wyścigu eliminacyjnym mistrzynią Polski została Patrycja Lorkowska, srebrny medal wywalczyła Karolina Kumięga TKK Pacific Nestle Cycling Team Toruń, a brązowy Weronika Humelt MAT Atom Deweloper Wrocław/Fundacja Brzeźna Bentkowska. Mistrzynią Polski i mistrzynią Zrzeszenia LZS w wyścigu punktowym została Anna Sagan TKK Pacific Nestle Cycling Team Toruń, I wicemistrzynią Oliwia Majewska MAT Atom Deweloper Wrocław/Fundacja Brzeźna Bentkowska, II wicemistrzynią Karolina Kumięga. Mistrzynią Polski w wyścigu na 500 m została Paulina Petri KS Społem Łódź, srebrny medal wywalczyła Anna Sagan, a brązowe zawodniczki UKS TFP Jedynka Kórnik — Natalia Szymczak i Wiktoria Polak, które uzyskały ten sam czas. Mistrzynią Polski i mistrzynią Zrzeszenia LZS w scratchu została Oliwia Majewska, srebrny medal zdobyła Patrycja Lorkowska, a brązowy Karolina Lipiejko z UKS TFP Jedynka Kórnik.

Mistrzem Polski orlików w wyścigu na 4 km został Dawid Migas z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny medal zdobył Kacper Wiszniewski z GKS Cartusia Kartuzy, a brązowy jego kolega klubowy Nikodem Grzenkowicz. Mistrzem Polski i mistrzem Zrzeszenia LZS w wyścigu eliminacyjnym został Dawid Migas, srebrny medal wywalczył Daniel Rochna UKS Copernicus CCC, a brązowy Jakub Ścibior ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W wyścigu punktowym mistrzem Polski i mistrzem Zrzeszenia LZS został Dawid Migas, I wicemistrzem Kacper Wiszniewski, a II wicemistrzem Nikodem Grzenkowicz. Złoty medal mistrzostwa Polski w wyścigu na 1 km wywalczył Kajetan Albanowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny zdobył Nikodem Grzenkowicz, a brązowy Bartosz Kucharski z TKK Pacific Nestle Cycling Team Toruń. Mistrzem Polski i Mistrzem Zrzeszenia LZS w scratchu został Dawid Migas, I wicemistrzem Jan Miazga LUKS Trójka Piaseczno, a II wicemistrzem Nikodem Grzenkowicz.