49 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 15

W dniach 25-27 października w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 15 dziewcząt i chłopców. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli w nich łącznie 49 medali — dziewczęta 21 (na 24 możliwe do zdobycia), chłopcy 28 (na 30 możliwych do zdobycia). Dziewczęta walczyły w 8 kategoriach wagowych — mistrzyniami Polski we wszystkich wagach zostały zawodniczki z naszych klubów. Chłopcy rywalizowali w 10 kategoriach wagowych — mistrzami zostali zastali zawodnicy z naszych klubów we wszystkich wagach. W turnieju startowało 77 zawodniczek i 136 zawodników z 38 klubów reprezentujących 16 województw. Zrzeszenie LZS było reprezentowane przez 31 klubów.

Klasyfikację Sinclair’a wśród dziewcząt wygrała Monika Marach z MGLKS Tarpan Mrocza, a wśród chłopców Szymon Ziółkowski z CLKS Mazovia Ciechanów. Klasyfikację klubową łączna wygrał LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl przed LSSS Start Maków Mazowiecki i CLKS Mazovia Ciechanów, wojewódzką: mazowieckie przed wielkopolskim i lubelskim.

Dziewczęta

W kategorii 45 kg złoty medal wywalczyła Lidia Hawryło z MGLKS Tarpan Mrocza, srebrny medal dla zawodniczki LSSS Start Maków Mazowiecki Zofii Berlińskiej, a brązowy Natalii Winiarskiej z LKS Polwica Wierzbno. Startowało 11 zawodniczek.

W kategorii 49 kg złoty medal zdobyła Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko, srebrny Patrycja Górna z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, a brązowy Daria Młotkowska z LSSS Start Maków Maz. Startowało 9 zawodniczek.

Kategorię 55 kg wygrała Małgorzata Myjak z LUKS Nowosądeczanin Powroźnik, która srebrną medalistkę Zuzannę Ślipek z GKS Zamek Gołańcz wyprzedziła aż o 34 kilogramy, brązowy medal wywalczyła Wanesa Gorgoń z MGLKS Grom Więcbork. Rywalizowało 13 zawodniczek.

Zacięta walka o medale toczyła się w kat. 59 kg. Wygrała ją Natalia Mrozik z LKS Znicz Biłgoraj, która o 2 kg wyprzedziła Karolinę Kulik z LUKS Meyer Elbląg i o 3 kg Weronikę Najdowska z MGLKS Tarpan Mrocza. Startowało 11 zawodniczek.

W kategorii 64 kg klasą dla siebie była Monika Marach z MGLKS Tarpan Mrocza, która o 38 kg wyprzedziła srebrną medalistkę i aż o 74 kg brązową. Startowało 7 zawodniczek.

Tytuł mistrzyni w kat. 71 kg wywalczyła Martyna Dołęga z WLKS Nowe Iganie, brązowy medal zdobyła Julia Pytel z AKS Myślibórz. Swoje konkurentki Martyna też wyprzedziła o ponad 30 kg. Startowało 14 zawodniczek.

W kategorii 76 kg startowały tylko 4 zawodniczki. Złoty medal zdobyła Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko, srebrny Martyna Kiełczewska z LKS Znicz Biłgoraj, a brązowy Olga Komorowska z WLKS Nowe Iganie.

W kat. +76 kg mistrzynią została Wiktoria Grochowska z CLKS Mazovia Ciechanów, srebrny medal wywalczyła Dominika Najdowska z MGLKS Tarpan Mrocza, a brązowy Zuzanna Czymerska z MKS Narew Pułtusk. Startowało 8 zawodniczek.

Chłopcy

W kategorii 45 kg startowało 11 zawodników. Mistrzem kraju został Szymon Góralski z LKS Polwica Wierzbno, srebrny medal zdobył Oliwier Ołubek z LKS Omega Kleszczów, a brązowy Maciej Purzycki z LSSS Start Maków Maz.

Kategorię 49 kg zdecydowanie wygrał Mikołaj Paterek z MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. Brązowy medal wywalczył Kamil Terech z AKS Białogard. Startowało 11 zawodników.

W kategorii 55 kg najlepszy był Hubert Pietrzak z TS Nida Nidzica, drugie miejsce zajął Piotr Jeromin z MULKS Terespol, a trzecie Krystian Burza z LKS Dobryszyce. Startowało 18 zawodników.

Mistrzem kraju w kat. 61 kg został Bartosz Burski z TS Nida Nidzica, brązowy medal zdobył Kamil Tomczak WLKS Nowe Iganie. Startowało 16 zawodników.

Kategorię 67 kg wygrał Szymon Tokarczyk z LUKS Nowosądeczanin Powroźnik, który w dwuboju zaliczył 202 kg. Drugi był z wynikiem o 27 kg gorszym Dawid Majsy z LKS Dobryszyce, a trzeci Karol Karolak z KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. Startowało 19 zawodników.

W kat. 73 kg najlepszy był Patryk Barański z LKS Dobryszyce, który o 24 kg pokonał Dominika Sieńko z LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański i o 25 kg Dawida Bączyka z UOLKA Ostrów Maz. Startowało 16 zawodników.

Kategorię 81 kg zdecydowanie wygrał Michał Jaworski z TS Nida Nidzica, który o 36 kg pokonał Dawida Michalaka z KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki i o 37 kg Mateusza Ambroziaka z UOLKA Ostrów Maz. Startowało 13 zawodników.

Tytuł mistrza kraju w kat. 89 kg wywalczył Damian Matuszewski z KSS Husaria Lubraniec. I znowu różnica między zwycięzcą a srebrnym i brązowym medalistą była olbrzymia — 38 i 39 kg. Srebrny medal zdobył Maciej Dziwura z LKS Znicz Biłgoraj, a brązowy Nikodem Motylski LKS Dobryszyce. Startowało 9 zawodników.

W kategorii 96 kg startowało 12 zawodników. Wygrał ją Miłosz Wawrzyszcz z LSSS Start Maków Maz., drugi był Tomasz Talewicz z LUKS Meyer Elbląg, a trzeci Marcin Jakóbczak z LKS Omega Kleszczów.

W ostatniej kategorii +96 kg startowało 9 zawodników. Wygrał ją zdecydowanie Szymon Ziółkowski z CLKS Mazovia Ciechanów, bijąc rekord Polski w dwuboju — 277 kg. Drugie miejsce zajął Dawid Kopka z LKS Omega Kleszczów. W podrzucie Szymon i Dawid stoczyli pasjonującą walkę o złoty medal, obaj bili rekord kraju, w efekcie o jeden kilogram lepszy był Ziółkowski — 147 kg. Brązowy medal wywalczył Wiktor Stańczyk z KS Wisła Puławy.

Fot. PZPC Facebook