Srebrne medale Pauliny Kudłaszyk i Magdaleny Karolak na ME w podnoszeniu ciężarów U20 i U23

W dniach 20-27 października w Bukareszcie odbywały się Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów U20 i U23. Nasza reprezentacja licząca w sumie 20 reprezentantów przywiozła z nich 5 medali — 2 srebrne i 3 brązowe. Srebrne medale wywalczyły zawodniczki z klubów naszego Zrzeszenia. Pierwszy z nich w kat. 45 kg U23 zdobyła Paulina Kudłaszyk z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl (pobiła rekord kraju U23 w rwaniu i dwuboju), drugi wywalczyła Magdalena Karolak LKS Omega Kleszczów w kat. + 87 kg U20.

Pozostałe medale zdobyli Weronika Zielińska AZS AWF Biała Podlaska w kat. 73 kg U23, Eliza Wcisłak CWZS Zawiszy Bydgoszcz w kat. 81 kg U23, Kinga Kaczmarczyk MAKS Tytan Oława w kat. 87 kg U23.

Jak startowali pozostali nasi zawodnicy? W kat. 49 kg U20 Sylwia Oleśkiewicz LKS Omega Kleszczów zajęła 10 miejsce ustanawiając rekord Polski w rwaniu U20, w podrzucie U20 i U23 i dwuboju U20, U23 i seniorek. Martin Stasik LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl był szósty w kat. 61 kg U20. Piotr Kudłaszyk LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl piąty w kat. 73 kg U20 — wynik z podrzutu — 172 kg dał mu brązowy medal w tym boju. Stasik razy poprawiał rekordy Polski U20,U23 i seniorów w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Do brązowego medalu w dwuboju zabrakło 5 kg. Bardzo dobrze w kat. 71 kg juniorek zaprezentowała się Milena Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów). Była szósta w dwuboju — 192 kg (87 kg + 105 kg), ustanowiła rekordy kraju U20 — w rwaniu – 87 kg, w dwuboju — 192 kg. W tej samej kategorii startowała Natalia Pawlik (LKS Polwica Wierzbno), która zajęła 12 miejsce. Agnieszka Rak (Znicz Biłgoraj) w kat. 76 kg U20 zajęła 5. miejsce z wynikiem 198 kg (92 kg + 106 kg) ustanawiając rekordy Polski w rwaniu i dwuboju. W kat. 81 kg U20 szósty był Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów) ustanawiając rekord Polski 148 kg (U20 & U23) w rwaniu i dwubój —  323 kg (U20). Paweł Szmeja MKS Narew Pułtusk w kat. 96 kg U20 zakończył rywalizację z wynikiem 348 kg (162 kg + 186 kg), co dało mu 5 miejsce. Na osłodę pozostał mu srebrny medal za rwanie. W kat. 87 kg U20 Natalia Fota (KS Wisła Puławy) zajęła 5 miejsce z wynikiem 184 kg (80 kg + 104 kg), a Patrycja Grochowska (CLKS Mazovia Ciechanów) uplasowała się na 4 miejscu z wynikiem 193 kg (88 kg + 105 kg), ustanawiają rekordy kraju w rwaniu i dwuboju. Jakub Węgrzyn KS Wisła Puławy w kat. +109 kg U20 był 7, a w kat. +87 kg U23 Diana Flak MKS Unia Hrubieszów była siódma.