32 medale zdobyli młodzicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym

W dniach 22-24 listopada w Stargardzie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Startowało 244 zawodników z 62 klubów, w tym 34 kluby z Zrzeszenia LZS. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 32 medale. W klasyfikacji klubowej zwyciężył LKS Orzeł Namysłów, trzecie miejsce zajęło LKS Mazowsze Teresin.

Złote medale zdobyli następujący zawodnicy z naszych klubów: 35 kg Wojciech Skrabucha ULKS Bizon Milicz, 44 kg Adrian Sikora LKS Orzeł Namysłów, 52 kg Maciej Szmyd GLKS Orzeł Karolewo, 57 kg Gracjan Biliński LMKS Krasnystaw, 62 kg Eryk Michalak LUKS Suples Kraśnik, 68 kg Maciej Czemerys ULKS Bizon Milicz, 75 kg Aleksander Polguj UKS Zapasy Kołobrzeg.

Srebrne medale wywalczyli: 35 kg Marcin Gort UKS Olimpik Lubichowo, 38 kg Michał Szymański ZKS Koszalin, 48 kg Kacper Draus ULKS Gryf Wojnowo, 52 kg Bartłomiej Nowakowski LKS Mazowsze Teresin, 57 kg Bartosz Tomala MKS Czarni Połaniec, 62 kg Daniel Konieczny MULKS Junior Dzierżoniów, 85 kg Maciej Wilk UKS Iron Bulls Bielawa, 100 kg Patryk Mirecki UKS Zapasy Kołobrzeg.

Brązowymi medalistami zostali: 35 kg Oskar Żukowski LKS Iskra Spiczyn, 38 kg Wojciech Urban WLKS Nowe Iganie i Dawid Bielski LKS Mazowsze Teresin, 41 kg Roni Wójcik ZTS Sokół Lublin, 44 kg Kacper Berejowski ZTS Sokół Lublin i Hubert Krzyżański LKS Ceramik Krotoszyn, 48 kg Wojciech Kurzyna LUKS Suples Kraśnik i Piotr Siewiera KS Lotnik Wrocław, 52 kg Szymon Gibasiewicz Olimpijczyk Sulmierzyce i Patryk Bartosiewicz LKS Orzeł Namysłów, 57 kg Przemysław Wizner Olimpijczyk Sulmierzyce i Dominik Jagusz ZKS Koszalin, 68 kg Hubert Haładyj LMKS Krasnystaw, 75 kg Kacper Banaszak UKS Sicienko i Igor Wysocki ZKS Koszalin, 85 kg Mateusz Smagieł UKS Iron Bulls Bielawa, 100 kg Jan Miszczak KS Lotnik Wrocław.

Fot. Dariusz Górski