Anna Gosk-Bańkowska mistrzynią Polski w biegu ulicznym na 10 km

Anna Gosk-Bańkowska KS Podlasie Białystok, po raz pierwszy w karierze, zdobyła tytuł mistrzyni kraju w 8. PZLA Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 10 km rozegranych 11 listopada w Poznaniu w ramach Biegu Niepodległości.pl RunPoland 2019.

Zawodniczce KS Podlasie Białystok tylko do połowy dystansu kroku dotrzymywała Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń, tegoroczna mistrzyni Polski w maratonie. Brązowy medal wywalczyła Olga Ochal-Kalendarova z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Na kolejnych miejscach uplasowały się utytułowane biegaczki z Vectry Włocławek Katarzyna Kowalska (mistrzyni z 2015) i rekonwalescentka Iwona Lewandowska-Bernardelli (trzykrotna złota medalistka mistrzostw Polski na 10 km).

29-letnia Anna Gosk w ubiegłym roku poczyniła duże postępy na dystansach od 3000 m do półmaratonu. Tegoroczny sezon przyniósł wszechstronnej biegaczce cztery medale mistrzostw Polski: srebro w hali (3000 m), srebro w biegu przełajowym (8 km), brąz na bieżni (10.000 m) i wreszcie złoto w biegu ulicznym (10 km).