V edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej zakończona

Bieg rekreacyjny na dystansie 5 kilometrów, który odbył się 26 października zakończył zmagania V edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. W tym roku odbyło się 10 biegów zaliczanych do klasyfikacji końcowej. 28 osób spełniło warunki — wzięło udział w przynamniej 5 różnych biegach. Łącznie w biegach udział wzięło 72 amatorów zdrowego trybu życia.

Zwycięzcą DLB 2019 został Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.), na drugim miejscu sklasyfikowany został Robert Derda (TT Szczecin), na trzeciej Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin). Najszybszą kobietą została Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.), drugie miejsce zajęła Anna Centkowska — Derda (Świnoujście), trzecie Joanna Paczyńska (Goleniów). W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli: Anna Centkowska-Derda i Robert Derda przed Dorotą i Zdzisławem Kowalskimi, na trzecim miejscu rywalizację rodzinną ukończyli Jolanta i Grzegorz Materka.

Zwycięzców dekorowała przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Trzebińska-Brzezińska i burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i statuetki. Wszyscy uczestnicy V edycji DLB — pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe koszulki i medale. Specjalne podziękowania otrzymali strażacy OSP Dziwnów: Sylwia Cieślak-Kruszewska, Włodzimierz Hewelt, Krystian Skuza, Robert Surma i Cezary Wieczorek. Za pomoc w organizacji zawodów podziękowano również Małgorzacie Janawie i Piotrowi Roczniakowi. Podziękowania skierowano do Jolanty Fabijańskiej-Sławny właścicielki OW Wellness & Spa „Marena”. Po części oficjalnej odbyło się losowanie fantów zebranych od sponsorów — przyjaciół klubu. V edycja DLB finansowana była ze środków Gminy Dziwnów. Do zobaczenia za rok.

Nadesłał: Jerzy Janawa — prezes LUKS „Bałtyk” Dziwnów, fot. Marek Szymański