8 medali seniorów i 8 młodzieżowców na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich

W dniach 31 stycznia – 2 lutego na zmodernizowanych trasach COS w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich, rozdano także medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Biegacze walczyli o medale w sztafetach kobiet i mężczyzn, w sprintach techniką dowolną i na dystansach techniką klasyczną. Zawodnicy z naszych klubów wywalczyli 8 medali wśród seniorów i 8 medali wśród młodzieżowców.

Złotych medali wśród seniorów w biegach sztafetowych broniły zawodniczki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany oraz reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce. Tytuły mistrzowskie w sprincie wywalczyli przed rokiem Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski oraz Maciej Staręga z UKS Rawy Siedlce. Natomiast na dystansach na najwyższym stopniu podium stanęli Izabela Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki-Ski oraz Dominik Bury z MKS Istebna. Jak było w tym roku?

W biegu sztafetowym 4×5 km kobiet tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki LKS Markam Wiśniowa-Osieczany w składzie: Weronika i Karolina Kaleta, Iwona Piekarz i Anna Żółtak, brązowy medal wywalczyły zawodniczki LKS Witów Ski Mszana Górna – Ewelina i Aleksandra Kołodziej, Magdalena Murzyn i Gabriela Dawiec.

W biegu sztafetowym mężczyzn ubiegłoroczni mistrzowie zajęli trzecie miejsce, wygrała drużyna AZS z braćmi Burymi na czele, a srebrny medal zdobyła drużyna naszego Zrzeszenia UKS Regle Kościelisko – Robert Bugara, Mateusz Chowaniak, Kamil Wójcik, Sebastian Bryja.

W sprincie kobiet tytuł obroniła Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (to jej czwarty medal z rzędu), a brązowy medal wywalczyła Weronika Kaleta z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.

W sprincie mężczyzn najlepszy był Kamil Bury z KS AZS AWF Katowice, drugie miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz Maciej Staręga z UKS Rawy Siedlce. Najlepszym zawodnikiem z klubów LZS okazał się Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, który zajął 4 miejsce.

W biegu na 10 km kobiet najlepsza była Izabela Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki-Ski, która obroniła tytuł mistrzowski, srebrne i brązowe medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów – drugie miejsce zajęła Monika Skinder, a trzecie Weronika Kaleta.

W biegu mężczyzn na 15 km tytuł mistrzowski obronił Dominik Bury, jego brat Kamil wywalczył brązowy medal – obaj KS AZS AWF Katowice. Srebrny medal zdobył zawodnik naszego klubu NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Haratyk.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski medale wywalczyli: w sprincie kobiet – złoto Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, srebro Catherine Spierenburg – UKS Regle Kościelisko, brąz

Iwona Piekarz – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany; w sprincie mężczyzn – złoto Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka; w biegu na 10 km kobiet – złoto Weronika Kaleta, srebro Iwona Piekarz, brąz Renata Król – wszystkie LKS Markam Wiśniowa-Osieczany; w biegu na 10 km mężczyzn – złoto Mateusz Haratyk.