Piotr Żyła wygrywa pierwszy konkurs PŚ w lotach narciarskich w tym sezonie

W austriackim Bad Mitterndorfie 15 lutego, na skoczni w Kulm, rozegrano pierwsze w ty sezonie zawody PŚ w lotach narciarskich. Wygrał je Piotr Żyła z WSS Wisła w Wiśle. Jest to jego pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji PŚ. Po pierwszej kolejce liderem był Karl Geiger, Niemiec oddał najdłuższy skok w pierwszej serii (230 m) i pewnie wyprzedził Stefana Krafta (224,5 m). Czołową trójkę uzupełnił Piotr Żyła. Polak skoczył 225,5 m. W drugiej serii Żyle do zwycięstwa wystarczył skok na 219,5 m.  Obok niego na podium stanęli Słoweniec Timi Zajc (225 m) i Austriak Stefan Kraft (224,5 m). Piotr Żyła długo czekał na to, by stanąć na najwyższym podium — pierwsze zwycięstwo w PŚ wywalczył w 2012 roku na Holmenkollen w Oslo.

W drugim bardzo loteryjnym konkursie rozegranym 16 lutego Piotr Żyła zajął 9 miejsce. Konkurs z powodu warunków atmosferycznym był tylko jednoseryjny. W klasyfikacji generalnej PŚ w lotach narciarskich Piotr Żyła znajduje się na 3 miejscu — prowadzi Kraft przed Zajcem.

Zawody na Kulm zainaugurowały Puchar Świata w lotach. W tym sezonie odbędą się trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Oprócz tych na Kulm zaplanowano także rywalizację w Vikersundzie — 14 marca drużynową i dzień później kończącą pucharowy sezon oraz cykl Raw Air — indywidualną. Mistrzostwa świata w lotach zaplanowano natomiast w dniach 20-22 marca w słoweńskiej Planicy.