Kinga Rajda i Joanna Szwab mistrzyniami Polski seniorek w skokach narciarskich, Anna Twardosz najlepsza wśród juniorek

10 zawodniczek stanęło na starcie pierwszego w historii konkursu Mistrzostw Polski Kobiet na skoczni normalnej. Zawody rozegrane zostały 15 lutego na Skalitem przy pięknej i słoneczniej pogodzie oraz przy dopingu licznie zgromadzonych wokół skoczni kibiców. Walka o medale krajowego czempionatu toczyła się pomiędzy trzema zawodniczkami, które w każdym skoku osiągnęły ponad 90 metrów.

Na półmetku rywalizacji liderką konkursu była Kinga Rajda z SSR LZS Sokół Szczyrk, która po skoku na odległość 96 metrów o pięć punktów wyprzedzała Joannę Szwab z AZS Zakopane (93 m) oraz o siedem oczek Annę Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice (91,5 m). Seria finałowa przyniosła jednak nieco zmian. 23-letnia Szwab skoczyła najdalej w finale, uzyskała 94 metry i tym samym odrobiła straty do prowadzącej po pierwszej serii reprezentantki klubu SSR LZS Sokół Szczyrk. Rajda w drugiej serii wylądowała na 92 metrze i ostatecznie uzyskała taką samą notę za dwa skoki jak Joanna Szwab.

Tak więc w pierwszym historycznym konkursie złote medale wywalczyły dwie zawodniczki. Najmłodszą uczestniczką Mistrzostw Polski Kobiet w Szczyrku była 14-letnia Sara Tajner z SSR LZS Sokół Szczyrk, która po skokach na odległość 75 oraz 65,5 metra zajęła siódmą lokatę.

17 lutego 2020 roku na skoczni HS-77 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w skokach narciarskich, które rozgrywane były w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złoty medal wywalczyła Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, która dwukrotnie uzyskała 66,5 metra. Tytuł wicemistrzowski zdobyła Nicole Konderla z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, która oddała skoki na odległość 62,5 oraz 67 metrów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Sara Tajner z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, która skoczyła 64 oraz 61,5 metra. Startowało 9 zawodniczek, w tym 5 z klubów naszego Zrzeszenia. Czwarta była Wiktoria Przybyła — SSR LZS Sokół Szczyrk (62 i 57 m), a ostatnie miejsce zajęła Wiktoria Kiersnowska — Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (38,5 i 40,5 m).

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorek po raz pierwszy w historii zostaną włączone do Systemu Sportu Młodzieżowego.