16 zawodników z naszych klubów wystartuje na Mistrzostwach Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym (biegi, skoki i kombinacja norweska)

Zarząd PZN zatwierdził skład reprezentacji Polskiego Związku Narciarskiego na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym, które 28 lutego rozpoczną się w niemieckim Oberwiesenthal i potrwają do 8 marca. W Polskę reprezentować będzie łącznie 26 zawodników i zawodniczek, w tym 16 z klubów Zrzeszenia LZS.

Najliczniejsza będzie grupa biegaczek i biegaczy narciarskich. W Oberwiesenthal wystartuje pięć juniorek, w tym 3 z klubów naszego Zrzeszenia — Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, Karolina Kaleta z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany i Magdalena Kobielusz z SSR LZS Sokół Szczyrk; czterech juniorów, w tym dwóch z klubu naszego Zrzeszenia — Robert BugaraSebastian Bryja obaj z UKS Regle Kościelisko oraz jedna zawodniczka — Weronika Kaleta z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany i dwóch zawodników Mateusz Haratyk i Michał Skowron obaj z NKS Trójwieś Beskidzka w kategorii U23.

Tytułu wicemistrzowskiego będzie broniła Monika Skinder, która przed rokiem w Lahti wywalczyła srebrny medal w sprincie techniką klasyczną. W składzie znalazła się również Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski), która na ostatnim juniorskim czempionacie dwukrotnie była bliska zdobycia medalu, zajmując czwarte miejsce w biegu na dystansie 5 km techniką dowolną oraz piątą lokatę w biegu na 15 km stylem klasycznym. Dobry rezultat przed rokiem w Lahti uzyskała także sztafeta kobiet. Nasza drużyna w składzie; Weronika Kaleta, Monika Skinder, Izabela Marcisz i Eliza Rucka zajęła piąte miejsce.

Do Oberwiesenthal uda się także 10-osobowa kadra skoczków i skoczkiń narciarskich. W składzie juniorek znalazły się 4 zawodniczki (na 5) z klubów Zrzeszenia LZS: Kinga Rajda z SSR LZS Sokół Szczyrk, która w lutym podczas Pucharu Świata w Oberstdorfie wywalczyła szóste miejsce, Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice, Nicole Konderla z WSS Wisła w Wiśle oraz Wiktoria Przybyła z SSR LZS Sokół Szczyrk. Wśród juniorów jest 3 skoczków z naszego klubu WSS Wisła w Wiśle — Kacper Juroszek, Tomasz Pilch i Szymon Jojko.

Wystartuje także czterech polskich kombinatorów, w składzie jest jeden zawodnik z naszego klubu — Bartłomiej Klimowski PKS Olimpijczyk Gilowice.