16-letnia Klaudia Płaza z LKS Łucznik Żywiec mistrzynią Polski seniorek w łukach klasycznych!
12 medali zawodników z klubów Zrzeszenia LZS

W Świebodzicach w hali miejscowego OSiR-u odbyły się w dniach 22-23 lutego XXXVIII Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie z udziałem 176 zawodniczek i zawodników z 40 klubów – walczono o medale w łukach klasycznych i bloczkowych. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 12 medali – 3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Największą sensacją mistrzostw okazała się Klaudia Płaza z LKS Łucznik Żywiec, 16 – letnia uczennica I klasy LO Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu. Została ona dopuszczona dodatkowo do zawodów przez Dział Szkolenia PZŁucz., jako zawodniczka kadry narodowej seniorów, chociaż jest jeszcze juniorką młodszą. Nie dość, że wygrała strzelania kwalifikacyjne wśród kobiet z najlepszym wynikiem w tym roku w hali w kraju – 579 pkt. w konkurencji międzynarodowej Światowej Federacji Łuczniczej 2x18m, to wygrała wszystkie pojedynki eliminacyjne z zawodniczkami od 1/16 aż do finału. Klaudia uzyskała o 2 pkt. lepszy wynik od najlepszego wyniku dorosłego utytułowanego zawodnika w kategorii mężczyzn. W drodze do tytułu mistrzyni Polski seniorek pokonała kolejno następujące zawodniczki: w 1/16 Patrycję Dudek z GLKS Unia Pielgrzymka, w 1/8 Natalię Babiak z UKS Tramp Jarosław, w 1/4 Joannę Rząsę z LKS Łucznik Żywiec, w 1/2 Magdalenę Zając z KS Marymont Warszawa, a w finale Kamilę Napłoszek również z Marymontu (córka Sławomira Napłoszka) wynikiem 6 do 2 pkt. Brązowy medal wywalczyła Wioleta Myszor z LKS Łucznik Żywiec.

Wśród seniorów najlepsze miejsce z zawodników naszego Zrzeszenia – piąte – zajął Maciej Fałdziński z KS Stella Kielce. Złoty medal wywalczył Sławomir Napłoszek z Marymontu Warszawa, brązowe jego koledzy klubowi Kacper SierakowskiPiotr Starzycki, a srebro dla zawodnika Boruty Zgierz Patryka Gołąbczaka.

Drużynowymi mistrzyniami Polski zostały zawodniczki LKS Żywiec I startujące w składzie: Wioleta Myszor, Sylwia Zyzańska, Natalia Leśniak, Zuzanna Grzymek. Srebrny medal wywalczyły zawodniczki LKS Mazowsze Teresin – Julia Gajda, Małgorzata Maciągowska, Natalia Skrok, Alicja Maciągowska (była wicemistrzyni świata i druga wicemistrzyni Europy strzelając wtedy, jako Alicja Ciskowska). Brązowy medal zdobyła druga drużyna LKS Łucznik Żywiec w składzie: Klaudia Płaza, Joanna Rząsa, Łucja Waligóra, Joanna Misiura.

Wśród mężczyzn niespodziewanie wygrał ROKiS Radzymin. Brązowe medale dla KS Społem Łódź: Michał Basiuras, Marek Szafran, Kamil Siczek i UKS Talent Wrocław: Antoni Kozłowski, Bartłomiej Bątkiewicz, Kajetan Kotlarz, Jędrzej Grabowski.

W mikście złoto dla LKS Łucznik Żywiec w składzie Filip Łazowski i Sylwia Zyzańska, srebro dla drugiej drużyny LKS Łucznik Żywiec – Oskar Kasprowski i Natalia Leśniak. Brązowy medal dla pary LKS Mazowsze Teresin – Małgorzata Maciągowska i Dominik Kozłowski.

W łukach bloczkowych brązowy medal indywidualnie wywalczył Robert Świątek z LKS Mazowsze Teresin, a kobiecy zespół LKS Łucznik Żywiec zdobył srebro.