9 medali wywalczyli zawodnicy z naszych klubów podczas 64. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski, 23 medale zdobyli młodzieżowcy

W dniach 29 lutego — 1 marca w Toruniu odbyły się 64. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, o medale oprócz seniorów walczyli także młodzieżowcy — nagradzano ich w ramach tych samych konkurencji. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS w seniorskim czempionacie wywalczyli 9 medal — 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych, młodzieżowcy zdobyli ich 23 — 8 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych. Podczas zawodów padło wiele dobrych wyników, a niewątpliwie gwiazdą imprezy była Justyna Święty Ersetic z AZS AWF Katowice, która wywalczyła 3 złote medale — w biegach na 200 i 400 m oraz w sztafecie 4×200 m. Rekord Polski w biegu na 200 m U20 ustanowił Oliwier Wdowik (Resovia Rzeszów), a Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka Warszawa) zakończył siedmiobój z drugim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Jednak kilka konkurencji stało na przeciętnym poziomie, daleko odstającym od średniej europejskiej.

Medale seniorów

Z zawodników naszego Zrzeszenia świetnie spisał się Damian Czykier (KS Podlasie Białystok), który wywalczył czwarte z rzędu złoto w biegu na 60 m przez płotki uzyskując niezły rezultat 7.64. W biegu na 200 m złoty medal wspólnie z Justyną Święty Ersetic wywalczyła Marlena Gola (KS Podlasie Białystok). Obu zawodniczkom zmierzono ten sam czas — 23.64. Brązowy medal w tej konkurencji zdobyła Natalia Wosztyl z RLTL ZTE Radom (24.10). Dwa medale ma na swoim koncie Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom — złoto w biegu na 1500 m i brąz w biegu na 300O m. Ten w biegu na 1500 m zdobyła w niecodziennych okolicznościach — bieg z dużą przewagą wygrała powracająca na bieżnię po prawie dwuletniej przerwie Andżelika Cichocka, która przez wiele lat była zawodniczką… ULKS Talex Borzytuchom, została jednak zdyskwalifikowana za nadepnięcie krawężnika i w efekcie wyjścia poza bieżnię.

Srebrny medal w biegu na 3000 m wywalczyła Anna Bańkowska (KS Podlasie Białystok). Brązowe medal wywalczyli: w biegu na 60 m Dominik Kopeć z KS Agros Zamość, w biegu na 1500 m Andrzej Kowalczyk ULKS Fajfer 2001 Łapanów, w chodzie na 5000 m Łukasz Niedziałek z WLKS Nowe Iganie.

Kategoria U-23

W biegu na 200 m wszystkie medale wywalczyły zawodniczki z naszych klubów — złoto Marlena Gola, srebro Natalia Wosztyl, a brąz jej koleżanka klubowa z RLTL ZTE Radom Martyna Kotwiła. W biegu na 800 m złoty medal wywalczyła Justyna Jelska z KS Podlasie Białystok, brąz zdobyła także na 3000 m. Złote medale w biegu na 1500 m i 3000 m zdobyła Beata Topka. W chodzie na 3000 m srebrny medal dla Emilii Gręziak z WLKS Nowe Iganie, a brązowy dla Marceliny Drozdek z MKS Bolesłavia Bolesławiec. Brązowy medal w trójskoku wywalczyła Klaudia Nazarowicz z UKS Sokół Węgorzewo.

W biegu na 60 m złoty medal zdobył Rafał Pająk MKS Czechowice-Dziedzice. Srebrny medal w biegu na 400 m wywalczył Maksymilian Klepacki z KS Podlasie Białystok. Złoty medal w biegu na 1500 m zdobył Andrzej Kowalczyk ULKS Fajfer 2001 Łapanów. Brązowy medal w biegu na 3000 m wywalczył Rafał Pogorzelski z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Srebrny medal na 60 m przez płotki zdobył Olgierd Michniewski z RLTL ZTE Radom. Złoty medal w chodzie na 5000 m zdobył Łukasz Niedziałek, srebrny Arkadiusz Schiedel z MLKS Nadwiślanin Chełmno, a brązowy Robert Goławski z WLKS Nowe Iganie. W skoku wzwyż srebrny medal dla Adriana Kordońskiego z LKS Fenix Słupsk, a brązowy dla Dominika Kowalskiego ZLKL Zielona Góra. W trójskoku złoty medal dla Dawida Krzemińskiego z RLTL ZTE Radom, w kuli srebrny medal dla Kornela Warszawskiego z KS Agros Zamość. W siedmioboju brązowy medal wywalczył Kacper Jastrzębski z LKS Orkan Ostrzeszów.

Fot. PZLA