Pięknie skakali w Młodzikowie

Kiedyś polski sport jeździecki w dużej mierze opierał się o nasze kluby. Dziś jeszcze kilka z nich zrzeszonych jest w LZS, ale tylko w Wielkopolsce rozgrywane są mistrzostwa w skokach przez przeszkody. Zawody w Młodzikowie od lat wpisane są do kalendarza sportowego wielkopolskich LZS.

W tym roku Regionalne Zawody w Skokach przez przeszkody Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski LZS odbyły się 14 czerwca. Organizatorami zawodów byli: Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, WTT Solec, UKS Fiord Młodzikowo. Zawody obserwowali m.in.: poseł na Sejm, a zarazem przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu Tadeusz Tomaszewski oraz starosta średzki Ernest Iwańczuk.

W Regionalnych Zawodach w konkursie klasy L o Puchar Prezesa Wielkopolskiego LZS zwyciężyła Nikola Panarowicz na Maroku przed Joanną Krzyżostaniak na Chantelu i Pauliną Wachowiak na Lucy. W konkursie klasy P o Puchar Prezesa Wielkopolskiego LZS najlepsza była Katarzyna Paradowska na Goliacie przed Klaudiuszem Jachem na koniu Nodel van Dorperheide i Joanną Krzyżostaniak na Chantelu. Katarzyna Paradowska na Goliacie była także najlepsza w konkursie klasy N o Puchar Prezesa Wielkopolskiego LZS. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowali się Dominika Zieniewicz na Coronie 123 i Mieszko Dąbrowski na Karrys L.

Fot. WZ LZS strona www