65 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym

W dniach 20-22 lipca na torze kolarskim w Pruszkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. O medale i tytuły mistrzowskie walczyły kobiety i mężczyźni w kategorii junior i orlik. Od wielu już lat kolarstwo torowe to domena klubów z Zrzeszenia LZS i zawodnicy z naszych klubów zdobywają prawie komplet medali. Tak było i w tym roku. Na 72 medal możliwe do zdobycia nasi zawodnicy wywalczyli ich 65 — juniorki 17, juniorzy 15, orliczki 18 i orlicy 15.

Juniorzy i juniorki. W sprincie drużynowym kobiet złoty medal wywalczyły zawodniczki z KK Ziemia Darłowska — Natalia Nieruchalska i Nikola Wielowska, srebrny UKS TFP Jedynka Kórnik — Zofia Picz i Joanna Błaszczak, brązowy UKS Copernicus CCC/SMS Toruń — Olga Wankiewicz i Sylwia Kulczyk. W wyścigu drużynowym mistrzyniami Polski zostały zawodniczki ALKS Stal Big Star Grudziądz (Julia Włodarczyk, Wiktoria Milda, Karolina Urban i Iga Wiklińska), wicemistrzyniami UKS Copernicus CCC/SMS Toruń (Olga Wankiewicz, Sylwia Kulczyk, Maja Olszewska i Barbara Gorzkiewicz). W keirinie złoty medal zdobyła Natalia Nieruchalska, srebrny Nikola Wielowska — obie KK Ziemia Darłowska, brązowy Joanna Błaszczak z UKS TFP Jedynka Kórnik. W omnium najlepsza była Nikola Wielowska z KK Ziemia Darłowska, srebro dla Olgi Wankiewicz z UKS Copernicus CCC/SMS Toruń, a brąz wywalczyła Wiktoria Milda z ALKS Stal Big Star Grudziądz. W madisonie mistrzyniami zostały Iga Wiklińska i Wiktoria Milda z ALKS Stal Big Star Grudziądz, wicemistrzyniami Nikola Wielowska i Maja Wróblewska z KK Ziemia Darłowska, brąz dla Sylwii Kulczyk i i Olgi Wankiewicz z UKS Copernicus CCC/SMS Toruń. W sprincie złoty medal zdobyła Natalia Nieruchalska z KK Ziemia Darłowska Darłowo, srebro dla jej koleżanki klubowej Nikoli Wielowskiej, a brąz wywalczyła Joanna Błaszczak z UKS TFP Jedynka Kórnik.

W sprincie drużynowym juniorów najlepsi byli Przemysław Deręgowski, Tomasz Dobrzyński i Michał Rząca z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny medal wywalczyli Adam Janeczek, Jakub Lewandowski i Miłosz Mielczarek z KS Społem Łódź. Mistrzem Polski w omnium został Radosław Frątczak z UKS Copernicus CCC/SMS Toruń, srebrny medal wywalczył jego kolega klubowy Adam Woźniak, a trzeci był Julian Kot z KS Społem Łódź. Mistrzem Polski w sprincie został Tomasz Grzesiak z LUKS Trójka Piaseczno, brązowy medal zdobył Maciej Fąk z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling. Mistrzami Polski w wyścigu drużynowym zostali zawodnicy UKS Copernicus CCC/SMS Toruń (Radosław Frątczak, Igor Sęk, Mateusz Sawicki i Adam Woźniak), wicemistrzami ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz (Przemysław Deręgowski, Radosław Lewandowski, Tomasz Dobrzyński i Michał Rząca), brązowy medal wywalczyła druga drużyna UKS Copernicus CCC/SMS Toruń (Łukasz Rykowski, Szymon Korniak, Olaf Kobus i Bartosz Rutkowski). W keirinie najlepszy był Tomasz Grzesiak z LUKS Trójka Piaseczno, brązowy medal zdobył Kacper Chrystek z UKS Koźminianka Koźminek.

Orlicy i orliczki. Mistrzyniami Polski w sprincie drużynowym zostały Julia Kowalska i Oliwia Majewska z Mat Atom Deweloper Wrocław, wicemistrzyniami Joanna Golec i Dominika Bykowska z UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowe medale wywalczyły Nikola Seremak i Nikola Sibiak z KK Ziemia Darłowska Darłowo. Wyścig drużynowy wygrały zawodniczki z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling (Karolina Kumięga, Patrycja Lorkowska, Anna Sagan i Paulina Pastuszek), srebrny medal wywalczyły reprezentantki UKS TFP Jedynka Kórnik (Natalia Szymczak, Joanna Golec, Dominika Bykowska, Wiktoria Polak i Karolina Lipiejko), brąz dla Mat Atom Deweloper Wrocław (Julia Kowalska, Kaja Rysz, Dominika Włodarczyk i Oliwia Majewska). Mistrzynią Polski w keirinie została Nikola Sibiak, wicemistrzynią Nikola Seremak — obie KK Ziemia Darłowska Darłowo, brąz dla Pauliny Petri z KS Społem Łódź. Mistrzynią Polski w omnium została Wiktoria Pikulik z KK Ziemia Darłowska Darłowo, srebrny medal wywalczyła Patrycja Lorkowska, a brązowy Karolina Kumięga — obie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling. Najlepsza w sprincie była Nikola Sibiak, srebrny medal wywalczyła Nikola Seremak — obie KK Ziemia Darłowska Darłowo, brąz dla Pauliny Petri z KS Społem Łódź. W madisonie dwa medale dla zawodniczek TKK Pacific Nestle Fitness Cycling — złoto Anna Sagan i Patrycja Lorkowska, srebro — Paulina Pastuszek i Karolina Kumięga, brąz wywalczyły Julia Kowalska i Oliwia Majewska z Mat Atom Deweloper Wrocław.

Mistrzami Polski w sprincie drużynowym zostali zawodnicy UKS Copernicus CCC/SMS Toruń — Daniel Rochna, Wojciech Urbanski, Maciej Kwiatkowski, wicemistrzami Kajetan Albanowski, Cezary Łączkowski i Dawid Migas z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brązowy medal zdobyli kolarze z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne — Filip Prokopyszyn, Szymon Ptasznik i Łukasz Kowal. Złote medale w wyścigu drużynowym wywalczyli zawodnicy GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier — Wojciech Cieniuch, Nikodem Grzenkowicz, Jakub Soszka, Marcel Modliński i Maciej Noceń, srebrne zdobyli Filip Prokopyszyn, Szymon Ptasznik, Mateusz Kostański i Wojciech Bystrzycki z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, a brązowe zawodnicy KLTC Konin — Dawid Kuderczak, Dawid Pluta, Filip Biernacki i Jakub Rutkowski. Mistrzem Polski w omnium został Filip Prokopyszyn, brązowy medal zdobył Szymon Potasznik — obaj KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Wicemistrzem w tej konkurencji został Mateusz Rudyk, który zmienił barwy klubowe i obecnie reprezentuje Wibatech Merx Wrocław. Mistrzem Polski w sprincie został Cezary Łączkowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, wicemistrzem Mateusz Sztrauch z KLTC Konin. W madisonie złoto dla pary Filip Prokopyszyn i Szymon Potasznik z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, srebro dla zawodników GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier Nikodema Grzenkowicza i Jakuba Soszka, brąz dla zawodników z Grudziądza — Kajetana Albanowskiego i Dawida Migasa. Mistrzem Polski w keirinie został Mateusz Sztrauch z KLTC Konin, brąz wywalczył Cezary Łączkowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.