26. Międzynarodowy Turniej im. E Bryzka w podnoszeniu ciężarów — Siedlce 2020

1 sierpnia w hali WLKS w Siedlcach, rozegrany został 26. Międzynarodowy Turniej im. Eugeniusza Bryzka w podnoszeniu ciężarów w kategorii junior. W zawodach wystąpiło 7 zawodników z Litwy i Estonii. Polskę reprezentowały — poza gospodarzami — zawodniczki i zawodnicy z: Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Łukowa, Dobryszyc, Kleszczowa i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki przewyższające aktualne rekordy Polski. Wśród juniorek zwyciężyła Monika Szymanek (02, LKS Dobryszyce) — 256,7 pkt Sinclair`a, drugie miejsce zajęła Martyna Dołęga (05, WLKS Siedlce) — 216,4 pkt, a trzecie Klaudia Celińska-Mysław (02, WLKS Siedlce) — 216,1 pkt. Startowało 9 zawodniczek. Wśród juniorów zwyciężył Patryk Barański (04, LKS Dobryszyce) — 330,1 pkt, drugi był reprezentant Estonii Aleksander Moiseenko (03) — 327,7 pkt, a trzeci Konrad Romańczuk (02, WLKS Siedlce) — 321,0 pkt. Startowało 17 zawodników.

Eugeniusz Bryzek (1944-1994) był wieloletnim prezesem spółdzielni mleczarskiej OSM Siedlce. Od 1976 roku aktywnie włączył się też w działalność WLKS Siedlce, pełniąc przez wiele lat funkcję wiceprezesa zarządu. Szczególnie związał się z sekcją podnoszenia ciężarów, pomagając jej na miarę swych możliwości.