10 medali naszych zawodników na Mistrzostwa Polski w biegach alpejskich U16, U18 i U20

15 sierpnia w Wiśle-Łabajowie odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach alpejskich. Zawodnicy podczas Biegu na Stożek walczyli o tytuły mistrzowskie w kategoriach U16, U18 i U20.

Kategorie U18 i U20 rywalizowały na dystansie 5,8 km + 444 m przewyższenia, natomiast kategoria U16 na dystansie 2,0 km + 229 m przewyższenia.

Zaciętą i wyrównaną walkę stoczyły zawodniczki kategorii U20. Jeszcze 200 m przed metą prowadziła Agnieszka Lubowska z KS Sprint Bielsko-Biała, ale jak sama powiedziała na mecie, zaatakowała zbyt wcześnie i nie była w stanie przeciwstawić się na finiszu dwóch zawodniczek z klubów naszego Zrzeszenia. Złoty medal wywalczyła Zuzanna Latańska z MLKS Nadwiślanin Chełmno, a srebrny

Monika Węgrzyn z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa. Srebrny medal w kategorii U18 wywalczył Jakub Strzelczyk z UKS Olimp Kozienice. W tej samej kategorii wiekowej dziewcząt podobnie jak w ubiegłym roku wygrała Regina Piechowska z ULKS Talex Borzytuchom. Za jej plecami walkę o srebrny medal stoczyły Aleksandra Sot z UKS Olimp Kozienice i Aleksandra Karolczuk z LUKS Boguszyce — wygrała bardziej doświadczona w górskich zmaganiach Sot.

W kategorii U16 również było „gorąco”. Srebrny medal wywalczył Marcel Seremak z UKS Olimp Kozienice, a brązowy — Artur Petrosjan z LKS Feniks Opoczno. Wśród biegaczek dominowała 14-letnia Eliza Galińska z UKS Filipides Teresin (w sumie tylko czterech zawodników było szybszych od niej), która o 54 sekundy wyprzedziła srebrną medalistkę Aleksandrę Strzelczyk z UKS Olimp Kozienice. Wśród dziewcząt w tej kategorii dominowały 14-latki, natomiast wśród chłopców 15-latkowie.