4 medale dla naszych zawodników w Mistrzostwach Polski w MTB XOC

W dniach 14-16 sierpnia w Mrągowie na Górze Czterech Wiatrów odbyły się Mistrzostwa Polski w MTB XOC. Na wymagającej fizycznie trasie wzbogaconej o nowy techniczny odcinek o mistrzowskie koszulki rywalizowała czołówka polskiego kolarstwa górskiego w kilku kategoriach wiekowych, w tym m.in. Maja Włoszczowska, która stała się symbolem kobiecego kolarstwa i jedną z najpopularniejszych twarzy tego sportu w naszym kraju.

Wśród żaków mistrzem został Maksymilian Matysik z UKS Zawojak Zawoja. Mistrz Zrzeszenia LZS w kategorii młodzik Kacper Doppke z KS Klif Chłapowo został wicemistrzem kraju. Wicemistrzyni LZS w kategorii juniorek Julia Zięba z LKK LUKS Sławno/Hurom Sławno Accent wywalczyła brązowy medal, mistrzyni LZS Agnieszka Tylka z KS Luboń Skomielna Biała była 6. Kinga Kalembkiewicz z KLKS Azalia Brzóza Królewska wicemistrzyni LZS w kategorii orliczek wywalczyła brązowy medal, wygrywając z mistrzynią LZS Julitą Firą z KS Luboń Skomielna Biała, która była 4.

Nasza mistrzyni w kategorii młodziczek Maria Długosz z UKS Zawojak Zawoja zajęła 6 miejsce. Wicemistrzyni LZS w kategorii juniorka młodsza Malwina Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska była piąta, mistrzyni Kinga Żur z KS Luboń Skomielna Biała siódma. Wicemistrz LZS juniorów młodszych Antoni Świderski Z GKK Opty Mazowsze był 10. Wicemistrz Zrzeszenia w kategorii junior Konrad Panglisz z UKS Wygoda Białystok zajął 5 miejsce. Jarosław Żur z KS Luboń Skomielna Biała wicemistrz LZS w kategorii orlik zajął 9 miejsce, a mistrz Zrzeszenia Maciej Biedrończyk z tego samego klubu był dopiero 17.