Wojewódzkie Letnie lgrzyska LZS — Łopuszno

Wojewódzkie Letnie lgrzyska LZS Świętokrzyskiego Zrzeszenia odbyły się 9 sierpnia 2020 roku już tradycyjnie na obiektach Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Łopusznie. W programie igrzysk była piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, piłka nożna kobiet i mężczyzn, koszykówka kobiet i mężczyzn, przeciąganie liny kobiet i mężczyzn, trójbój (rzut lotką do tarczy, strzał piłką do bramki oraz wyścig na hulajnodze), wyciskanie odważnika (17,5 kg) mężczyzn. W imprezie udział wzięli zawodnicy z terenu czterech powiatów, reprezentujących 8 gmin. W klasyfikacji powiatów pierwsze miejsce zajęły Kielce, drugie Busko Zdrój, trzecie Skarżysko Kamienna i czwarte Pińczów. W klasyfikacji LZS/LKS na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa LZS Lechów, drugie miejsce dla KS Smyków, a trzecie dla LUKS Wisła Nowy Korczyn.

Turnieje w grach zespołowych wygrali: piłka nożna kobiet — LUKS Wisła Nowy Korczyn, mężczyzn — KS Smyków, piłka siatkowa kobiet — DANA-GAMBIT Skarżysko Kamienna, mężczyzn — LZS Zagnańsk, koszykówka kobiet — LZS Skarżysko Kamienna, mężczyzn — LZS Lechów, trójbój — LZS Lechów, przeciąganie liny kobiet — LZS Busko Zdrój, mężczyzn — LZS Bieliny. W wyciskaniu odważnika najlepszy był Lasota Klaudiusz — LZS Lechów.

W punktacji indywidualnej zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, w drużynowej — puchary i dyplomu. Zwycięzcy uzyskali też prawo startu w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ciechanowie. Zawody odbyły się zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami.