Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów U15 i U17 kobiet i mężczyzn — Zamość  2020

W dniach 20-23 sierpnia w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów U15 i U17. W zawodach startowało prawie 240 młodych sportowców z 44 klubów, reprezentujących 11 województw. Podczas mistrzostw podało kilka rekordów kraju.

Rekordy Polski do lat 15 w kategorii do 61 kg poprawiał Hubert Pietrzak, w rwaniu 90 kg, w podrzucie 110, 115 i 118 kg oraz dwuboju 200, 205 i 208 kg. Dwa rekordy poprawił Mateusz Truskolaski w kat. 45 kg — w rwaniu (49 i 52 kg). Po dwa rekordy poprawiły Martyna Dołęga w kat. 71 kg (75 i 78 kg) oraz Dominika Najdowska w kat. +81 kg — w podrzucie (90 kg) i dwuboju (164 kg).

W kategorii 67 kg do lat 17 Konrad Łazuga poprawił dwa razy rekord Polski w rwaniu — 115 i 120 kg oraz raz w dwuboju 250 kg. Rekord Polski do lat 17 ustanowił w rwaniu w kat. do 102 kg — 137 kg — Szymon Ziółkowski.

Wśród dziewcząt do lat 15 w punktacji Sinclair’a najlepsza była Martyna Dołęga, a do lat 17 Monika Marach. Wśród do lat 15 Hubert Pietrzak, a do 17 Konrad Łazuga.

W klasyfikacji drużynowej łącznej dziewcząt i chłopców do lat 15 i 17 zwyciężył klub LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl przed CLKS Mazovia Ciechanów i UOLKA Ostrów Mazowiecka. W klasyfikacji województw najwięcej punktów uzyskało województwo Wielkopolskie — 256 pkt, przed Mazowieckim — 235 pkt i Lubelskim — 208 pkt.

Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS, bezpośrednim organizatorem KS Agros Zamość. Współorganizatorami: WZ LZS w Lublinie, Urząd Miasta Zamość, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu, Lubelski Związek Podnoszenia Ciężarów. Impreza uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Sportu.

Otwarcia mistrzostwa dokonali wiceprzewodniczący Rady Głównej KZ LZS Marek MazurKonrad Firek, prezes KS Agros Zamość.

Mistrzami Zrzeszenia LZS w kat. dziewcząt do lat 15 zostały: 45 kg — Oliwia Drzazga UMLKS Radomsko, 49 kg — Nina Poniatowska CLKS Mazovia Ciechanów, 55 kg — Weronika Najdowska MGLKS Tarpan Mrocza, 59 kg — Zuzanna Ślipek GKS Zamek Gołańcz, 64 kg — Paulina Michalska LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 71 kg — Martyna Dołęga WLKS Nowe Iganie, 76 kg — Martyna Kiełczewska LKS Znicz Biłgoraj, 76+ kg — Dominika Najdowska MGLKS Tarpan Mrocza.

Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: 45 kg — Zofia Berlińska CLKS Mazovia Ciechanów, 49 kg — Karolina Milewska LKS Polwica Wierzbno, 55 kg — Maria Młotkowska CLKS Mazovia Ciechanów, 59 kg — Patrycja Górna LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 64 kg — Julia Linkiewicz Olimpijczyk Łuków, 71 kg — Martyna Rosolska LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 76 kg — Katarzyna Kozera UMLKS Radomsko, 76+ kg — Julia Duda UOLKA Ostrów Mazowiecka.

Brązowe medale zdobyły: 45 kg — Marcelina Woźniak GKS Zamek Gołańcz, 49 kg — Andżelika Młynarczyk ŁKS Orlęta Łuków, 55 kg — Katarzyna Szczygieł Nowosądeczanin Powroźnik, 59 kg — Gabriela Szymańska LKS Polwica Wierzbno, 64 kg — Oliwia Nowak LKS Budowlani Nowy Tomyśl. 71 kg — Daria Gruszkiewicz LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 76 kg — Oliwia Styczyszyn AKS Promień Police, 76+ — Aleksandra Godlewska KS Klimat Łapy.

Mistrzyniami Zrzeszenia w dziewcząt w kat. do lat 17 zostały: 49 kg — Oliwia Tomkalska Copal Trzcianka, 55 kg — Małgorzata Myjak Nowosądeczanin Powroźnik, 59 kg — Milena Pawlos LKS Dobryszyce, 64 kg — Monika Marach MGLKS Tarpan Mrocza, 71 kg — Julia Pytel AKS Myślibórz, 76 kg — Julia Kaczorowska UOLKA Ostrów Mazowiecka, 81/81+ kg — Zuzanna Protokowicz LKS Polwica Wierzbno.

Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: 49 kg — Wiktoria Przybylska KS Promień Opalenica, 55 kg — Zuzanna Połka KS Promień Opalenica, 59 kg — Karolina Krawiec UOLKA Ostrów Mazowiecka, 64 kg — Julia Pikulska LKS Polwica Wierzbno, 71 kg — Małgorzata Dworzyńska LKS Gryf Bujny, 76 kg — Patrycja Musiał MGLKS Tarpan Mrocza, 81/81+ kg — Olga Komorowska WLKS Nowe Iganie.

Brązowe medale zdobyły: 49 kg — Julia Serediuk KS Agros Zamość, 55 kg — Alicja Zawarta LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 59 kg — Wiktoria Sabat AKS Koszalin, 64 kg — Zuzanna Berlińska CLKS Mazovia Ciechanów, 71 kg — Kinga Laszek LKS Gryf Bujny, 76 kg — Maria Dyndał AKS Myślibórz, 81/81+ kg — Martyna Narewska UOKLA Ostrów Mazowiecka.

Mistrzami Zrzeszenia w kat. chłopców do lat 15 zostali: 45 kg — Jacek Szulski WLKS Nowe Iganie, 49 kg — Szymon Góralski LKS Polwica Wierzbno, 55 kg — Mikołaj Paterek MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie, 61 kg — Hubert Pietrzak TS Nida Nidzica, 67 kg Dawid Majsy LKS Dobryszyce, 73 kg — Mateusz Zawisza KS Wisła Puławy, 81 kg — Kacper Dziamski LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 89 kg — Damian Matuszewski KSS Husaria Lubraniec, 96 kg — Maciej Trzciński CLKS Mazovia Ciechanów, 96+ kg — Grzegorz Otok MLKS Lechia Sędziszów Małopolski.

Tytuły wicemistrzów wywalczyli: 45 kg — Mateusz Truskolaski KS Klimat Łapy, 49 kg — Dominik Nowacki KS Klimat Łapy, 55 kg — Adrian Krupa LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 61 kg — Adrian Haładuda LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 67 kg — Eryk Jankowski KS Kobra Kościan, 73 kg — Kacper Lemański LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 81 kg — Olaf Golon CLKS Mazovia Ciechanów, 89 kg — Marcin Ziółkowski CLKS Mazovia Ciechanów, 96 kg — Nikodem Motylski LKS Dobryszyce, 96+ kg — Adrian Grygiel LKS Znicz Biłgoraj.

Brązowe medale zdobyli: 45 kg — Bartosz Krzyżanowski GCK Kobylany, 49 kg — Miłosz Cyganowski AKS Myślibórz, 55 kg — Szymon Grzymała UOKLA Ostrów Mazowiecka, 61 kg — Sergiusz Wójcik LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 67 kg — Nikodem Kowalczyk LUKS Kurzętnik, 73 kg — Cezary Łęgowski TS Nida Nidzica, 81 kg — Michał Włodarzewski KSS Husaria Lubraniec, 89 kg — Jakub Romaniak WLKS Nowe Iganie, 96 kg — Aleksander Roszkowski KS Klimat Łapy, 96+ kg — Oskar Szlachta MLKS Lechia Sędziszów Małopolski.

Mistrzami Zrzeszenia w kat. chłopców do lat 17 zostali: 55 kg — Klaudiusz Zoracki GKS Zamek Gołańcz, 61 kg — Marcin Wiatrowicz MGLKS Tarpan Mrocza, 67 kg — Konrad Łazuga MOK Terespol, 73 kg — Wiktor Łagoszyn UOKLA Ostrów Mazowiecka, 81 kg — Patryk Brański LKS Dobryszyce, 89 kg — Nikodem Lewandowski Chrobry Gniezno, 96 kg — Damian Dmowski WLKS Nowe Iganie, 102 kg — Szymon Ziółkowski Mazovia Ciechanów, 102+ kg — Cezary Portka LKS Znicz Biłgoraj.

Tytuły wicemistrzów wywalczyli: 55 kg — Maciej Purzycki LSSS Start Maków Mazowiecki, 61 kg — Michał Zrol MOK Terespol, 67 kg — Jakub Kulik LKS Znicz Biłgoraj, 73 kg — Maciej Szymański KSS Husaria Lubraniec, 81 kg — Michał Jaworski TS Nida Nidzica, 89 kg — Wiktor Wojtkowiak GKS Zamek Gołańcz, 96 kg — Aleksy Datoń Nowosądeczanin Powroźnik, 102 kg — Miłosz Wawrzyszcz CLKS Mazovia Ciechanów, 102+ kg — Dawid Kopka LKS Omega Kleszczów.

Brązowe medale zdobyli: 55 kg — Dawid Walencik GCK Kobylany, 61 kg — Łukasz Bogusz GCK Kobylany, 67 kg — Kamil Tomczak WLKS Nowe Iganie, 73 kg — Szymon Stasinowski MGLKS Tarpan Mrocza, 81 kg — Paweł Złotkowski UOKLA Ostrów Mazowiecka, 89 kg — Kacper Patecki MLKS Siła Bartoszyce, 96 kg — Hubert Bagiński CLKS Mazovia Ciechanów, 102 kg — Marcin Jakóbczak LKS Omega Kleszczów, 102+ kg — Szymon Lisiak LKS Budowlani Nowy Tomyśl.

Fot. Agros Zamość Facebook