OOM Łucznictwo — Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych — 13 medali naszych zawodników

W tegorocznych finałach OOM, które były Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, rozegranych na torach łuczniczych KS Boruty Zgierz wystartowało 76 zawodniczek i 74 zawodników wyłonionych na podstawie rankingu. Reprezentowali 40 klubów (w tym 19 klubów Zrzeszenia) z 13 województw. Zawody odbyły się w dniach 21-23 sierpnia. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 12 medali. W klasyfikacji klubowej na czele dwa nasze kluby — LKS Łucznik Żywiec i LKS Mazowsze Teresin.

Juniorki młodsze z klubów LZS zajęły w mistrzostwach całe podium. Mistrzynią Polski została Klaudia Płaza z LKS Łucznik Żywiec, srebrny medal zdobyła Łucja Wesołowska z UKS Talent Wrocław, brązowe medale wywalczyły Kinga Tomaszewicz z LKS Łucznik Żywiec i Maria Małolepsza z LKS Mazowsze Teresin.

Wśród juniorów młodszych wicemistrzem Polski został Filip Baurowicz z KS Obuwnik Prudnik, brązowy medal zdobył Patryk Murglin z ULKS Tarcza Kolbudy. Mistrzem kraju został łucznik SNIS Błękit Gruszowiec Marek Trzópek.

Drużynowymi mistrzyniami Polski został zespół Województwa Podkarpackiego, w którym znalazły się trzy zawodniczki z klubu LZS, UKS Tramp Jarosław — Natalia Babiak, Urszula Kutyła i Gabriela Dziak, czwarta była Katarzyna Kozioł z ŁUKS Jedlicze. Srebrne medale wywalczyła drużyna LKS Mazowsze Teresin I w składzie: Maria Małolepsza, Ewelina Lisiecka, Alicja Zygmunciak i Oliwia Dylik. Brązowe medale zdobyły drużyny UKKS Talent Wrocław (Łucja Wesołowska, Adrianna Skadorwa, Weronika Wardęga i Dominika Agaciak) i LKS Żywiec I (Aleksandra Wider, Klaudia Płaza, Tacjana Matuszek i Joanna Bargiel).

Mistrzami Polski drużynowo wśród juniorów młodszych został zespół LKS Łucznik Żywiec w składzie: Konrad Kupczak, Jakub Bąk, Michał Rytlewski i Kazimierz Wider.

W mikście dwa medale dla zawodników z LZS. Srebrny medal wywalczyli Klaudia Płaza i Konrad Kupczak z LKS Łucznik Żywiec, a brązowy Urszula i Wiktor Kutyła z UKS Tramp Jarosław.