10 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie

W dniach 28-30 sierpnia na obiekcie klubu ULKS Zryw Dobrcz rozegrano tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie. Łącznie zawodnicy z klubów Zrzeszenie LZS zdobyli 10 medali — 2 złoty, 4 srebrne i 4 brązowe. W kategorii juniorów złoty medal zdobył Miłosz Chojecki z GLKS Unia Pielgrzymka), który w pojedynku finałowym pokonał 6:5 Karola Kępę z Achilles Dobczyce. Miłosz wykazał się znakomitą odpornością psychiczną strzelając w barażu dziesiątkę. Wśród juniorek srebrny medal zdobyła Paulina Pintak z KS Obuwnik Prudnik, a brązowy medal wywalczyła Małgorzata Kędzierska z GLKS Unia Pielgrzymka.

W konkurencji zespołowej wśród juniorek srebrny medal zdobyły łuczniczki LKS Łucznik Żywiec w składzie: Łucja Waligóra, Karolina Jurasz, Joanna Misiura i Magdalena Ślusarczyk. Brązowe medale wywalczyły zawodniczki z MLKS Czarna Strzała Bytom — Martyna Stach, Natalia Michalska, Karolina Krasoń, Weronika Kozłowska. Złotymi medalistami wśród juniorów zostali zawodnicy z LKS Łucznik Żywiec w składzie: Oskar Kasprowski, Adam Wojtala, Patryk Cacak, Bogdan Hudyma pokonując w pojedynku finałowym reprezentantów KS AGROS Zamość — Andrzej Neścior, Bartłomiej Ostasz, Mateusz Proć. Brązowe medale zdobyli zawodnicy UKS Talent Wrocław — Jędrzej Grabowski, Bartłomiej Bątkiewicz, Krzysztof Glazna i Maciej Futyma.

W konkurencji mikstów srebrny medal wywalczyli Anna Ferens i Andrzej Neścior z Agrosu Zamość. Brązowy medal zdobyli łucznicy GLKS Unia Pielgrzymka Miłosz Chojecki i Małgorzata Kędzierska.