11 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym

W dniach 29-31 sierpnia w Wschowej-Zdrój, woj. małopolskie odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Poza elitą i orlikami, na trasie pojawili się także juniorzy młodsi i juniorzy, którzy pokonywali te same rundy co starsi zawodnicy, tylko że odpowiednio mniej. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 11 medali — 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe.

W wyścigu juniorów młodszych po udanym finiszu z grupy mistrzem kraju został Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek). Startowało 112 kolarzy, przejechali 72 km.

Wyścig juniorów był nieco bardziej interesujący. Pod koniec trzeciego okrążenia z przodu samotnie jechał Łukasz Rynkowski (UKS Copernicus-CCC SMS Toruń), ale tuż przed jego zakończeniem na atak zdecydował się Mateusz Gajdulewicz z Warszawskiego Klubu kolarskiego. Szybko dojechał do Rynkowskiego i w końcu, na ostatnim podjeździe, zostawił go z tyłu. Łukasz Rynkowski zdobył więc tytuł wicemistrza kraju. Startowało 72 kolarzy, przejechali 96 km.

Wśród juniorek młodszych najlepsza była Malwina Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska, która o nieco ponad minutę wyprzedziła Julię Przymusińską UKS Mróz TFP jedynka Kórnik. Startowały 42 zawodniczki, przejechały 48 km. Wśród juniorek wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki z klubów Zrzeszenia. Świetnie spisała się Natalia Krześlak z TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling, która o prawie 4 minuty wyprzedziła drugą na mecie Julię Rusnarczyk z WLKS Krakus — bbc Czaja i o ponad 8 i poł minuty swoją koleżankę klubową Edytę Marczak. Startowało 20 zawodniczek, przejechały 72 km.

W kategorii orliczka wywalczyła Karolina Kumięga z TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling, która aż o prawie 15 minut wyprzedziła 7 kolejnych zawodniczek. Na finiszu z tej grupy druga była a w efekcie dobyła brązowy medal Anna Sagan również z TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling. Kolarski z Torunia rozdzieliła była zawodniczka z klubu Zrzeszenia Marta Jaskulska obecnie CCC — Liv Team. Starowało 16 zawodniczek, przejechały 96 km. W kategorii elita mistrzynią kraju została Marta Lach z CCC-Liv Team, wicemistrzynią została Monika Brzeźna z Mat Atom Deweloper Wrocław, a brązowy medal zdobyła najlepsza orliczka Karolina Kumięga. W obu kategoriach startowało 30 zawodniczek, przejechały 96 km. W kategorii orlików najlepiej z kolarzy z klubów Zrzeszenia spisał się Jan Fijak z LUKS Trójka Piaseczno, który wywalczył czwarte miejsce. W elicie mężczyzn startowali tylko zawodnicy z zawodowych grup kolarskich tytuł mistrza Polski zdobył Jakub Kaczmarek z nowego klubu w kolarskim peletonie Mazowsze Serce Polski.