16 medali zdobyli zapaśnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski w Zapasach Juniorów w stylu klasycznym

W dniach 4-5 września w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach w stylu klasycznym. Startowało 97 zawodników z 33 klubów (w tym 20 klubów Zrzeszenia LZS) reprezentujących 12 województw, stoczono 149 walk. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 16medali — 2 złote, 4 srebrne i 10 brązowych. W klasyfikacji klubowej najwyżej uplasował się AKS Piotrków Trybunalski — czwarte miejsce.

Mistrzami Polski z naszych zawodników zostali: w kat. 67 kg Aleksander Milewczyk z GKS Cartusia Kartuzy (OSSM LZS) i w kat. 87 kg Szymon Szymonowicz z MKS Cement Gryf Chełm.

Srebrne medale wywalczyli: w kat 55 kg Kamil Marchut JLKS Olimp Janów Lubelski, w kat. 60 kg Mairbek Salimov KS Wschód Białystok, 63 kg Marcin Sztanderski AKS Piotrków Trybunalski (OSSM LZS), 97 kg Igor Shepetun MKS Cement Gryf Chełm.

Brązowe medale zdobyli: 63 kg Mateusz Kaczor ZLKS Zagłębie Wałbrzych i Andrzej Drewa GKS Cartusia Kartuzy, 67 kg Piotr Lewandowski MKS Cement Gryf Chełm, 72 kg Artem Honchorov SKF Olimp Kostrzyn i Karol Socha AKS Piotrków Trybunalski (OSSM LZS), 82 kg Jakub Łysoń AKS Piotrków Trybunalski (OSSM LZS), 87 kg Igor Gmitrasiuk AKS Piotrków Trybunalski (OSSM LZS), 97 kg Jakub Adamski KS Sobieski Poznań, 130 kg Kamil Kurek LKS Znicz Chęciny i Sebastian Szyngier ZKS Bielawianka Bielawa.

Fot. PZZapaś. Facebook