33 medale zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia w 37. PZLA Mistrzostwach Polski U23

W dniach 4-5 września na stadionie w Białej Podlaskiej odbyły się 37. PZLA Mistrzostwach Polski U23. Startowało ok. 350 zawodników i zawodniczek z ponad 100 klubów, w tym wielu lekkoatletów, którzy tydzień wcześniej walczyli w MP seniorów. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 33 medale — kobiety wywalczyły 16 medali (4 złote, 4 srebrne i 8 brązowych), mężczyźni 17 medali (6 złotych, 2 srebrne i 9 brązowych). Klasyfikację medalową wygrał nasz klub RLTL Radom (12 medali), 9 miejsce dla KS Podlasie Białystok (4 medale) — medale zdobyło 38 klubów. W klasyfikacji punktowej RLTL ZTE Radom zajął 3 miejsce, a KS Podlasie Białystok 10 — punktowało 75 klubów.

Medalistki z klubów Zrzeszenia LZS

W biegu na 100 brązowy medal wywalczyła Marlena Gola z KS Podlasie Białystok (OSSM LZS), która w ubiegłym roku była wicemistrzynią, wygrała zdecydowanie Klaudia Adamek z KS Gwardia Piła. Z kolei w biegu na 200 m najlepsza była Marlena Gola, brązowy medal zdobyła Martyna Kotwiła z RLTL ZTE Radom (OSSM LZS).

W biegu na 400 m dwa medale zdobyły biegaczki z RLTLZTE Radom — srebrny Natalia Wosztyl, wicemistrzyni Polski seniorek (OSSM LZS), brązowy Izabela Smolińska (OSSM LZS), mistrzynią został Natalia Kaczmarek z AZS AWF Wrocław. W biegu na 1500 m brązowy medal wywalczyła podobnie jak w ubiegłym roku Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom (OSSM LZS), mistrzynią została Eliza Lizakowska z KUKS Remus Kościerzyna. Drugi medal, tym razem złoty Beata Topka zdobyła w biegu na 5000 m, a srebrny Milena Sadowska z WMLKS Pomorze Stargard, mistrzyni LZS na 3000 m. W skoku wzwyż brązowy medal zdobyła Martyna Lewandowska z MLKL Płock, mistrzynią została Adrianna Sułek z Zawiszy Bydgoszcz. W skoku w dal srebrny medal wywalczyła Natalia Benedykcińska z KS Stal LA Ostrów Wlkp. W rzucie młotem brązowy medal zdobyła Pamela Jakubowska LUKS Orkan Września, wygrała zdecydowanie Ewa Różańska MKLA Łęczyca. W oszczepie dwa medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów — złoty Joanna Hajdrowska z RLTL ZTE Radom — mistrzyni Zrzeszenia LZS i brązowa medalistka MP seniorek (OSSM LZS), srebrny Angelika Antoniak z KS Podlasie Białystok. Obie ustanowiły rekordy życiowe. W rzucie dyskiem brązowy medal zdobyła mistrzyni LZS Izabela Mendyk z UKS Sokół Węgorzewo. W sztafecie 4×100 m brązowy medal wywalczyły sprinterki MKS Agros Chełm. W sztafecie 4×400 m najlepsze były zawodniczki RLTL ZTE Radom.

Medaliści z klubów Zrzeszenia LZS

Mistrzem Polski na 100 m został Rafał Pająk z MKS Czechowice-Dziedzice, bijąc rekord życiowy, był 5 w MP seniorów, a ubiegłym roku wywalczył brąz na MP U23. W biegu na 200 m brązowy medal zdobył Damian Trzaska z MKS Bank SB Płońsk. W biegu na 400 m brązowy medal zdobył mistrz Zrzeszenia LZS Antoni Walicki z ALKS AJP Gorzów Wlkp., mistrzem kraju został Mateusz Rzeźniczak z RKS Łódź. W biegu na 1500 m brązowy medal wywalczył Andrzej Kowalczyk z ULKS Fajfer 2001 Łapanów, mistrzem został Szymon Żywko z AZS UMSC Lublin. W biegu na 5000 m najlepszy był Patryk Kozłowski z RLTL ZTE Radom (OSSM LZS). W biegu na 110 ppł brązowy medal zdobył Olgierd Michniewski z RLTL ZTE Radom (OSSM LZS) z nowym rekordem życiowym, mistrzem został Krzysztof Kiljan z AZS AWF Warszawa. W biegu na 400 m ppł dwa medale dla naszych zawodników — złoty wicemistrz Polski Gabriel Mikołajewski z RLTL ZTE Radom, brązowy Nikodem Wylęga LKS Orkan Ostrzeszów (OSSM LZS). W biegu na 3000 m z przeszkodami dwa medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów — mistrzem Polski został Nikodem Dworczak WMLKS Nadodrze Powodowo, obronił tytuł z ubiegłego roku, a brązowy medal wywalczył Daniel Kryzel z ULKS Talex Borzytuchom bijąc rekord życiowy. W trójskoku srebrny medal zdobył Dawid Krzemiński z RLTL ZTE Radom (OSSM LZS), który pobił rekord życiowy i przegrał z mistrzem kraju Bartoszem Leszczukiem z AZS UMSC Lublin tylko o 2 cm. W skoku wzwyż najlepszy był Adrian Kordoński LKS Fenix Słupsk. W rzucie oszczepem dwa medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów — srebrny mistrz Zrzeszenia LZS Dawid Wegner z LUKS Start Nakło, brązowy Oskar Trejgo z KS Podlasie Białystok (OSSM LZS). Mistrzem został Cyprian Mrzygłód z AZS AWFiS Gdańsk. W rzucie dyskiem brązowy medal wywalczył Jakub Lewoszewski z KS Agros Zamość (OSSM LZS). W rzucie młotem złoty medal zdobył Michał Mazur z KS Agros Zamość (OSSM LZS). W sztafecie 4×400 m brązowy medal wywalczył RLTL ZE Radom.

Fot. PZLA