Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym młodzików i juniorów młodszych — Koźminek 2020

Koźminek w dniach 4-6 września był niewątpliwie weekendową stolicą kolarstwa. Odbyły się tu Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym młodzików i juniorów młodszych. Na tych samych zawodach walczono także o tytuły mistrzów Polski w kategorii junior i juniorka młodsza oraz rozegrano finał Pucharu Polski w kategoriach żak, młodzik, junior młodszy, junior i kobiety open. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego. Zawody były niezwykle udane dla zawodniczek i zawodników z naszych klubów. Nie było wyścigu, żeby choć jeden/jedna z nich stawali na podium. W Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek młodszych (OOM) zawodnicy z naszych klubów zdobyli 7 medali — 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Organizatorami imprezy byli: Krajowe Zrzeszenie LZS, UKS Koźminianka Koźminek, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, gminy Koźminek i Opatówek, Wielkopolski Związek Kolarski, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej. Mistrzostwa KZ LZS dofinansowało Ministerstwo Sportu. Medale medalistom mistrzostw Zrzeszenia LZS wręczał Marek Mazur, wiceprzewodniczący RG KZ LZS.

Mistrzem Krajowego Zrzeszenia LZS w jeździe na czas w kategorii młodzik został Wojciech Kuderczak MLUKS Victoria Jarocin, wicemistrzem Michał Strzelecki LUKS Trójka Piaseczno, brązowy medal wywalczył Patryk Goszczurny z UKS Zefir Wola Droszewska. Kolarze mieli do przejechania 5,1 km.

W kategorii junior młodszy mistrzem Zrzeszenia LZS został Hubert Grygowski z UKS Copernicus Toruń, wicemistrzem jego kolega klubowy Dominik Ratajczak, a brązowy medal wywalczył Łukasz Juszczak z UKS Koźminianka Koźminek.

Mistrzem Zrzeszenia w wyścigu ze startu wspólnego został młodzików został Artur Kowalski z UKS Copernicus Toruń, wicemistrzem Dawid Lewandowski z LKS POM Strzelce Krajeńskie, brązowy medal wywalczył Kacper Mientki z UKS Copernicus Toruń. Wśród juniorów młodszych mistrzem Zrzeszenia został Antoni Kida z KS Społem Łódź (OSSM LZS), który na finiszu przegrał walkę o tytuł mistrza Polski z Mikołajem Szulikiem z UKS Avatar, wicemistrzem Zrzeszenia został Franciszek Kaczorowski z UKS Copernicus Toruń — CCC/ SMS Toruń, brązowy medal wywalczył jego kolega klubowy Hubert Grygowski.

A oto pozostałe wyniki. Finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek młodszych. Wyścig ze startu wspólnego. Wśród żaków najlepszy był Filip Podgórski z UKKS Chrabąszcze Nowogard, wśród żakiń Gabriela Nowakowska z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Wśród młodzików Artur Kowalski z UKS Copernicus Toruń, mistrz Zrzeszenia, wśród młodziczek Weronika Wąsaty z STC Stargard, drugie miejsce zajęła nasza zawodniczka Oliwia Kępczyńska z ALKS Stal Grudziądz. Wśród juniorów młodszych mistrzem Polski i zwycięzcą Pucharu Polski został Mikołaj Szulik z UKS Avatar, wicemistrzem Antoni Kida z KS Społem Łódź (OSSM LZS), mistrz Zrzeszenia. Wśród juniorek młodszych mistrzynią Polski i zwyciężczynią Pucharu Polski została Maja Tracka z ALKS Stal Grudziądz, wicemistrzynią kraju Malwina Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska. Wśród juniorów w Pucharze Polski zwyciężył Radosław Frątczak z UKS Copernicus Toruń, dwa kolejne miejsca też zajęli zawodnicy z naszych klubów — Kacper Maciejuk z KS Pogoń Puławy i Przemysław Deręgowski z ALKS Stal Grudziądz (OSSM LZS). Wśród juniorek na podium Pucharu Polski trzy zawodniczki z naszych klubów — 1. Nikola Wielowska KK Ziemia Darłowska, 2. Zuzanna Olejniczak KKS Gostyń (OSSM LZS), 3. Natalia Krześlak TKK Pacific Toruń. W kategorii kobiety open w Pucharze Polski najlepsza była Marta Jaskulska z CCC — Liv Team, drugie miejsce zajęła Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Toruń, trzecie Nikol Płosaj z UKS TFP Jedynka Kórnik.

Jazda Indywidualna na czas. Wśród żakiń wygrała Maja Tułacz z UKS Koźminianka Koźminek, druga była Nikola Ledzion z UKKS Chrabąszcze Nowogard, wśród żaków najlepszy okazał się Dawid Frankowski z MLUKS Victoria Jarocin, trzecie miejsce zajął Filip Podgórski z UKKS Chrabąszcze Nowogard. Wśród młodzików najlepszy był Mikołaj Langer w Warszawskiego Klubu Kolarskiego, trzecie miejsce zajął mistrz Zrzeszenia Wojciech Kuderczak MLUKS Victoria Jarocin, wśród młodziczek triumfowała Kornelia Braun przed Otylią Kubicką — obie KK Ziemia Darłowska Darłowo. Wśród juniorek młodszych najlepsza była Malwina Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska, trzecie miejsce zajęła Julia Przymusińska UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik. Wśród juniorów młodszych mistrzem Polski został Hubert Grygowski z UKS Copernicus Toruń, a brązowy medal zdobył jego kolega klubowy Dominik Ratajczak. Wśród juniorek trzy miejsca na podium dla zawodniczek z naszych klubów — 1. Maja Wróblewska KK Ziemia Darłowska Darłowo, 2. Tamara Szalińska UKS TFP Jedynka Kórnik, 3. Natalia Krześlak TKK Pacific Toruń (OSSM LZS). Wśród juniorów wygrał Jan Modzelewski z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, trzeci był Tobiasz Zaremba z KKS Gostyń (OSSM LZS). W kategorii kobiet open wygrała Karolina Kumięga z TKK Pacific Toruń wyprzedzając dwie byłe zawodniczki naszych klubów Martę Jaskulską i Agnieszkę Skalniak — obecnie obie CCC — Liv Team.