Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Łucznictwie — Zamość 2020

W dniach 5-6 września na obiektach sportowych OSiR w Zamościu przy ulicy Królowej Jadwigi 8 odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Łucznictwie. O medale walczyli juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy kobiety i mężczyźni. Startowało 139 zawodników reprezentujących 14 klubów z 10 województw. Klasyfikację klubową łączną wygrał LKS Łucznik Żywiec przed KS Stella Kielce i KS Agros Zamość, wojewódzką śląskie przed świętokrzyskim i podkarpackim. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i KS Agros Zamość. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu.

W kategorii juniorka młodsza startowało 35 zawodniczek. Tytuł mistrzyni LZS wywalczyła Weronika Siwak z ULKS Zryw Dobrcz, wicemistrzynią została Maja Rakowska z LKS Łucznik Żywiec, brązowy medal zdobyła Natalia Babiak z UKS Tramp Jarosław. Juniorów młodszych startowało 38. Mistrzem Zrzeszenia został Jakub Bąk z LKS Łucznik Żywiec, wicemistrzem Kamil Kądzielawa z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, brązowy medal wywalczył jego kolega klubowy Piotr Mikos.

W kategorii juniorka startowały 22 zawodniczki. Mistrzynią Zrzeszenia została Klaudia Płaza z LKS Łucznik Żywiec (OSSM LZS), wicemistrzynią jej koleżanka klubowa Kinga Tomaszewicz, a brązowy medal wywalczyła Martyna Stach z MLKS Czarna Strzała Bytom. W kategorii junior startowało 24 zawodników. Mistrzem Zrzeszenia został Konrad Kupczak z LKS Łucznik Żywiec, wicemistrzem Dominik Kozłowski z LKS Mazowsze Teresin, a brązowy medal zdobył Andrzej Nieścior z KS Agros Zamość.

W kategorii młodzieżowiec startowało 11 zawodników. Mistrzem Zrzeszenia został Jakub Biela z UKS Tramp Jarosław, wicemistrzem Arkadiusz Smoliński z ULKS Zryw Dobrcz, brązowy medal wywalczył Kamil Siczek z KS Społem Łódź (OSSM LZS). Wśród kobiet w tej kategorii wiekowej startowało 9 łuczniczek. Tytuł mistrzyni Zrzeszenia zdobyła Aleksandra Baran z KS Stella Kielce, wicemistrzynią została Anna Tobolewska z ULKS Zryw Dobrcz (OSSM LZS), a brązowy medal wywalczyła Kamila Biczak z KS Agros Zamość.