28 medali zdobyli juniorzy z klubów Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski w Zapasach w Stylu Wolnym

W dniach 11-12 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w stylu wolnym. Startowało 104 zawodników z 43 klubów (w tym 31 klubów LZS) reprezentujących 14 województw. Zapaśnicy z klubów naszego Zrzeszenia wywalczyli 28 medali — 7 złotych, 6 srebrnych i 15 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał LMKS Krasnystaw, trzecie miejsce zajęło WLKS Nowe Iganie (Siedlce).

Mistrzami Polski zostali: 57 kg — mistrz Zrzeszenia (kat. 61 kg) Daniel Budyka ZKS Stal Rzeszów, 61 kg — Piotr Sobolewski ULKS Bizon Milicz, 65 kg — Karol Czegus MKS Czarni Połaniec, 70 kg — Szymon Wojtkowski LKS Ceramik Krotoszyn (OSSM LZS), 74 kg — Patryk Kostrzewski WLKS Nowe Iganie Siedlce (wicemistrz Zrzeszenia w kat. 79 kg), 79 kg — Ernest Dorosz MLUKS Zapasy Włodawa, 86 kg — Kamil Sykuła LMKS Krasnystaw (OSSM LZS), mistrz Zrzeszenia w kat. 92 kg.

Wicemistrzami Polski zostali: 61 kg — Mateusz Łuszczyński ZKS Koszalin, mistrz Zrzeszenia w kat. 65 kg, 70 kg — Wojciech Wysocki LKS Mazowsze Teresin, 74 kg — Jakub Sieczka LKS Mazowsze Teresin, 79 kg — Andrei Shlyaga KS Wschód Białystok, 97 kg — Kamil Kozan ULKS Bizon Milicz, 125 kg — Hubert Wiśniewski LKS Mazowsze Teresin.

Brązowe medale MP wywalczyli: 57 kg — Magomed Said Makhamud Dzauthanor WLKS Nowe Iganie Siedlce i Kacper Kiełpiński MLKS Wisła Świecie, wicemistrz Zrzeszenia w kat.61 kg, 65 kg — Adrian Gorczyca WLKS Nowe Iganie Siedlce (mistrz Zrzeszenia w kat. 70 kg) i Ernest Kopeć LMKS Krasnystaw (brązowy medalista Mistrzostw Zrzeszenia, OSSM LZS), 70 kg — Bartłomiej Rybczyński KS Lotnik Wrocław i Sebastian Pielaciński WLKS Nowe Iganie Siedlce, 74 kg — mistrz Zrzeszenia Adrian Bielecki LMKS Krasnystaw (OSSM LZS) i Klaudiusz Sobieniak Stowarzyszenie CSiR Staszów (brązowy medalista mistrzostw Zrzeszenia), 79 kg — Damian Korbus ZKS Koszalin i Jakub Władczyk MKS Czarni Połaniec, 86 kg — Kacper Wcisło, ZKS Stal Rzeszów (brązowy medalista Mistrzostw Zrzeszenia), 92 kg — Islam Bersanukaev MLKS Wisła Świecie i Dominik Żuraw WLKS Nowe Iganie Siedlce, 97 kg — Jakub Adamski KS Sobieski Poznań, 125 kg — Filip Wiśniewski LKS Mazowsze Teresin.