OOM Lubelskie 2020 w zapasach mężczyzn styl klasyczny — 17 medali zawodników z klubów LZS

Turniej kadetów w zapasach w stylu klasycznym ramach OOM Lubelskie 2020 odbył się w dniach 14-16 września w Janowie Lubelskim. Startowało 160 zawodników z 50 klubów (27 klubów Zrzeszenia) reprezentujących 14 województw. Łącznie zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 17 medali — 5 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych. W klasyfikacji klubowej GKS Cartusia Kartuzy zajęła trzecie miejsce.

Medale w poszczególnych wagach wywalczyli: 45 kg — złoty Jakub Wach JLKS Olimp Janów Lubelski, srebrny Marcel Rafalski MLUKS Orlik Wierzbica, brązowe Łukasz Dziunikowski KS Sobieski Poznań i Wojciech Kuźmiak MLKS Agros Żary; 48 kg — srebrny Kacper Zawistowski MLUKS MOSiR Grajewo, brązowy Piotr Ziembicki ZKS Miastko; 51 kg — złoty Mateusz Ropiak ZLKS Zagłębie Wałbrzych, brązowy Kamil Bokiniec UAKS Podlasie Białystok; 55 kg — złoty Gor Hovsepyan GKS Cartusia Kartuzy, brązowy Hubert Sidoruk MKS Cement Gryf Chełm; 60 kg — złoty Arslanbek Salimov KS Wschód Białystok, srebrny Dawid Stefaniak ZKS Radomsko, brązowy Oliwier Skrzypczak Stowarzyszenie Akademia Zapasów Nowy Tomyśl; 65 kg — złoty Filip Loch ZKS Radomsko, brązowy Grzegorz Hildebrand MGLKS Orlęta Trzciel; 80 kg — srebrny Jakub Pyć JLKS Olimp Janów Lubelski; 110 kg — brązowy Damian Łukasik JLKS Olimp Janów Lubelski.