11 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski Młodzików w Łucznictwie

W dniach 12-13 września na torach łuczniczych KS Stella Kielce odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie. Organizatorem mistrzostw był klub naszego Zrzeszenia KS Stella Kielce, który w tym roku obchodzi 60-lecie swojego istnienia. W tym czasie według nieoficjalnych wyliczeń łucznicy kieleckiej „Stelli” zdobyli około 900 medali w różnych kategoriach wiekowych na zawodach krajowych i międzynarodowych.

W mistrzostwach startowało 95 młodych łuczników i 88 łuczniczek. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 11 medali — 5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe na 15 możliwych do zdobycia. Najlepszych młodzików ma niewątpliwie MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska — zdobyli oni dla swojego klubu cztery medale.

Wśród młodzików najlepszy był Bartosz Dziurda z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, brązowy medal wywalczył jego kolega klubowy Piotr Mikos. Wśród młodziczek triumfowała Anna Oberda z KS Agros Zamość, srebrny medal wywalczyła Amelia Konopek z LKS Łucznik Żywiec. Najlepszym zespołem młodzików okazała się MLKS MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska w składzie — Bartosz Dziurda, Piotr Mikos i Nikodem Marszalik, brązowy medal wywalczyli gospodarze KS Stella Kielce — Kacper Kałuża, Karol Rokita, Maciej Mrozik i Kacper Dziewięcki. Złoty medal zespołowo wśród młodziczek wywalczył UKS Talent Wrocław — Milena Krzemień, Milena Sikoń, Wiktoria Dzielendziak i Hanna Krupa, srebrny LKS Łucznik Żywiec I — Amelia Konopek, Otylia Strzałka, Łucja Bidzińska i Zuzanna Kleszcz, a brązowy UKS Sokole Oko Zawadka — Joanna Kowalczyk, Izabela Kawończyk, Natalia Giza i Milena Rusak. W mikście złoty medal wywalczyli łucznicy MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska — Aleksandra Lekarczyk i Bartosz Dziurda, brązowy zawodnicy LKS Mazowsze Teresin — Emilia Pakuła i Jan Lisiecki.