29 medali zdobyły zapaśniczki z klubów Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski Juniorek

W dniach 25-26 września w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Zapasach Kobiet w kategorii juniorka. Startowały 83 zawodniczki z 36 klubów (27 klubów Zrzeszenia) reprezentujących 13 województw. Zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS zdobyły łącznie 29 medali — 6 złotych, 7 srebrnych i 16 brązowych. Klasyfikację drużynową wygrał MKS Cement Gryf Chełm przed ULKS Olimpijczyk Chełm. Organizatorem mistrzostw był nasz klub WLKS Nowe Iganie Siedlce.

Mistrzyniami Polski zostały: 53 kg — Sylwia Martyka MULKS Junior Dzierżoniów (OSSM LZS), 55 kg — Agata Kazimierczak KS Bloczek Team Pelplin (wicemistrzyni LZS w kat. 57 kg), 59 kg — Karolina Gackowska ULKS Gryf Wojnowo (wicemistrzyni LZS w kat. 62 kg), 68 kg — Magdalena Kisielińska WLKS Nowe Iganie Siedlce (mistrzyni LZS), 72 kg — Patrycja Wochna AKS Piotrków Trybunalski (mistrzyni LZS w kat. 76 kg), 76 kg — Ewelina Kaczyńska LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.

Wicemistrzyniami Polski zostały: 50 kg — Marta Gruszkiewicz UKS Sorga Zamość, 53 kg — Natalia Walczak MLUKS Karlino (mistrzyni LZS w kat. 55 kg), 55 kg — Amanda Tomczyk MLUKS Karlino, 59 kg — Weronika Kapinos MKS Czarni Połaniec, 65 kg — Amelia Kuraszewska Husaria FT Kozielice, 68 kg — Karolina Kozłowska UKS Iron Bulls Bielawa (OSSM LZS), 76 kg — Julia Zawadzka LKS Mazowsze Teresin.

Brązowe medale wywalczyły: 50 kg — Nikola Dytrych AKS Piotrków Trybunalski (wicemistrzyni LZS w kat. 53 kg) i Wioleta Giers MKS Cement Gryf Chełm, 53 kg — Weronika Skóra LKS Znicz Chęciny i Karolina Urban WLKS Nowe Iganie Siedlce (OSSM LZS), 55 kg — Katarzyna Jargieła MKS Cement Gryf Chełm, 57 kg — Wiktoria Staneta Stowarzyszenie Centrum SiR Staszów i Adelheid Przybylak UKS Iron Bulls Bielawa, 59 kg — Aleksandra Anna Maziarczyk MKS Cement Gryf Chełm, 62 kg — Aleksandra Łysomirska MKS Cement Gryf Chełm, 65 kg — Małgorzata Małek MKS Cement Gryf Chełm i Joanna Grzesiuk ULKS Olimpijczyk Chełm, 68 kg — Eryka Wizjan Husaria FT Kozielice i Zuzanna Kuczma MLKS Agros Żary, 72 kg — Aleksandra Strzelczyk ZKS Koszalin i Patrycja Pochowska ULKS Gryf Wojnowo (wicemistrzyni LZS w kat. 76 kg), 76 kg — Joanna Barabas MKS Cement Gryf Chełm (OSSM LZS).