KS Podlasie Białystok drużynowym wicemistrzem Polski w LA

26 września w Lublinie odbył się Finał Ekstraklasy o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w LA. W finale walczyło 7 klubów — cztery kluby akademickie — AZS UMCS Lublin, AZS AWF Kraków, AZS AWF Warszawa i AZS KU Politechniki Opolskiej, dwa kluby zrzeszone w LZS — KS Podlasie Białystok i KS Agros Zamość oraz RKS Łódź. Niestety od początku zawodom towarzyszył ulewny deszcz. Złe warunki atmosferyczne wymusiły także odwołanie konkursu skoku wzwyż pań. Najlepiej w tych trudnych warunkach poradziła sobie drużyna AZS UMCS Lublin, która drugi raz w historii tych rozgrywek wywalczyła złoty medal i tytuł mistrza kraju uzyskując 111 punktów. W barwach tego kluby zwycięstwa odniosły m.in.: w rzucie młotem Malwina Kopron, w biegu na 400 m Małgorzata Hołub-Kowalik, w pchnięciu kulą Paulina Guba i w biegu na 800 m Sofia Ennaoui. Wicemistrzem kraju został KS Podlasie Białystok, który uzyskał 91 punktów. Swoje konkurencje wygrali Martyna Gola (100 m), Weronika Nagięć (100 m ppł) i Bartosz Dudek (400 m ppł), czwórka zawodników zajęła drugie miejsca, a piątka trzecie. Ostra walka trwała o trzecie miejsce na podium — cztery drużyny dzieliło tylko 5 punktów. Trzecie miejsce wywalczył AZS AWF Kraków (78 pkt). Ostatnie miejsce w tej rywalizacji zajął KS Agros Zamość z dorobkiem 48 punktów.