35 medali naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym — Jazda na Czas dwójek i drużyn

W dniach 26-27 września na terenie powiatu kaliskiego, w miejscowości Godziesze Wielkie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym — jazda na czas dwójek i drużyn. O medale walczyli młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy młodzieżowcy i elita — kobiety i mężczyźni. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia zdobyli w nich łącznie 35 medali — 10 złotych, 17 srebrnych i 8 brązowych.

W kategorii młodziczka wystartowało 13 par. Dziewczęta miały do przejechania 11 km. Wicemistrzyniami kraju zostały Maria Klamut i Anna Samecka z KS Społem Łódź, a na trzeci miejscu podium stanęły Oliwia Czerwonka i Zuzanna Sośnicka z MLUKS Victoria Jarocin. Wśród juniorek młodszych również startowało 13 par, dystans wynosił 14 km. Triumfowały zawodniczki KLKS Azalia Brzóza Królewska — Malwina Mul i Natalia Muskus, drugie miejsce zajęły Maja Tracka i Zuzanna Chylińska z ALKS Stal Grudziądz, a trzecie Emilia Jurga i Julia Przymusińska z UKS Jedynka Mróz Kórnik. Juniorki miały do przejechania 20 km, startowało 9 par. Mistrzyniami Polski zostały Maja Wróblewska i Nikola Wielowska z KK Ziemia Darłowska, wicemistrzyniami Natalia Krześlak i Emilia Miller z TKK Pacific Nestle Fitness. W kategorii U23 startowały tylko 4 pary, które miały do przejechania 29 km. Mistrzyniami kraju zostały Paulina Pastuszek i Anna Sagan z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, które wywalczyły również brązowy medal w elicie, wicemistrzyniami Wiktoria Polak i Karolina Lipiejko z UKS Jedynka Mróz Kórnik, brązowy medal zdobyły Julia Kowalska i Oliwia Majewska z Mat Atom Deweloper Wrocław. W elicie kobiet wicemistrzyniami zostały Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska.

Młodzicy mieli do przejechania 14 km, startowały 24 pary. Srebrny medal wywalczyła para Michał Strzelecki i Jakub Gadecki z LUKS Dwójka Stryków. Juniorzy młodsi mieli do przejechania 20 km, startowało 25 par. Mistrzami Polski zostali Dominik Ratajczak i Hubert Grygowski z UKS Copernicus SMS Toruń, a wicemistrzami Tomasz Andrzejczak i Tomasz Listwoń z KKS Gostyń. Juniorzy mierzyli się na trasie 29-kilometrowej, startowało 15 par. najlepszy czas uzyskała dwójka z KKS Gostyń Tobiasz Zaremba i Kacper Majewski, wicemistrzami zostali Igor Sęk i Łukasz Rykowski UKS Copernicus SMS Toruń. W kategorii orlików startowało 6 par. Wicemistrzami Polski zostali Mateusz Kostański i Wojciech Bystrzycki z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, a brązowy medal zdobyli Nikodem Grzenkowicz i Jakub Soszka z GKS Cartusia Kartuzy.

W jeździe drużynowej na czas młodziczek tytuł wicemistrzowski wywalczył zespół MLUKS Wieluń, wśród młodzików mistrzami Polski zostali zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, a wicemistrzami LUKS Trójka Stryków. Wśród juniorek młodszych całe podium zajęły drużyny naszych klubów — złoty medal wywalczyła drużyna KLKS Azalia Brzóza Królewska, srebrny ALKS Stal Grudziądz, a brązowy KK Ziemia Darłowska. Mistrzami kraju wśród juniorów młodszych został zespół UKS Copernicus SMS Toruń. Na starcie wśród juniorek stanęły tylko 2 zespoły — drugie miejsce zajęła drużyna ALKS Stal Grudziądz. Za to w kategorii junior startowało 13 drużyn. Tytuł mistrzów Polski zdobyli kolarze UKS Copernicus SMS Toruń, a wicemistrzowski KKS Gostyń. W kategorii open kobiet wystartowały tylko 4 drużyny — mistrzyniami Polski elity został zespół TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, wicemistrzyniami kolarki UKS Jedynka Mróz Kórnik, które zdobyły też tytuł mistrzyń Polski U23, brązowy medal dla Mat Atom Deweloper Wrocław i tytuł wicemistrzowski U23, brązowy medal w kategorii U23 zdobyła druga drużyna TKK Pacific Nestle Fitness Toruń. W kategorii open mężczyzn startowało 7 drużyn, w tym 5 zespołów w kat. orlik. Wicemistrzami kraju w tej ostatniej kategorii zostali kolarze KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Fot. KK Ziemia Darłowska Facebook — na zdjęciu zawodniczki tego klubu na starcie mistrzostw Polski