15 medali na MP w Zapasach seniorów w stylu klasycznym zdobyli zawodnicy z naszych klubów, w tym 7 AKS Piotrków Trybunalski

W dniach 2-3 października w Radomiu odbyły się XC Mistrzostwa Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym seniorów. Startowało 97 zawodników z 20 klubów (w 10 to kluby Zrzeszenia). Zapaśnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 15 medali — 4 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych. W klasyfikacji klubowej drugie miejsce zajął AKS Piotrków Trybunalski.

Mistrzami Polski zostali: w kat. 60 kg Khvicha Tchitava KS Sobieski Poznań, 67 kg Gevorg Sahakyan GKS Cartusia Kartuzy, 77 kg Edgar Babayan KS Sobieski Poznań, 97 kg Tadeusz Michalik KS Sobieski Poznań.

Wicemistrzami Polski zostali: 55 kg Mairbek Salimov KS Wschód Białystok, 63 kg Dawid Szkodziński AKS Piotrków Trybunalski, 67 kg Łukasz Socha Piotrków Trybunalski, 72 kg Karol Socha AKS Piotrków Trybunalski, 87 kg Szymon Szymonowicz MKS Cement Gryf Chełm.

Brązowe medale wywalczyli: 55 kg Krzysztof Jończyk AKS Piotrków Trybunalski, 60 kg Nikodem Drewa GKS Cartusia Kartuzy, 67 kg Aleksander Mielewczyk GKS Cartusia Kartuzy i Mateusz Bernatek AKS Piotrków Trybunalski, 72 kg Michał Tomaszewski AKS Piotrków Trybunalski, 82 kg Adam Cierlik AKS Piotrków Trybunalski.