24 medale zdobyli lekkoatleci z naszych klubów w 3. PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach

W dniach 3-4 października w Łodzi odbyły się 3. PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach. O medale walczyli lekkoatleci w kategoriach U16, U18, U20 i seniorzy. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli na nich 24 medale — 8 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych.

W sztafecie 4×200 m U16 srebrny medal wywalczyły zawodniczki UKS Czapla Białe Błota, w konkurencji tej przyznano 2 brązowe medale — zdobyły je biegaczki WLKS Wrocław i druga sztafeta UKS Czapla Białe Błota. W sztafecie mężczyzn najlepsza była sztafeta AML Słupsk, brązowy medal zdobył zespół GKS Start Długołęka. W sztafecie 4×200 m U20 mężczyzn złoty medal zdobyli zawodnicy WLKS Wrocław. W sztafecie 4×200 m kobiet srebrny medal zdobyła drużyna MKS Agros Chełm, a wśród mężczyzn też srebro zdobył zespół ULKS MOSiR Sieradz.

W sztafecie 2x2x400 m Mix złoty medal zdobyli Justyna Jelska i Maksymilian Klepacki z KS Podlasie Białystok. W sztafecie 4×400 m U18 mix srebrny medal wywalczył zespół LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, w sztafecie 4×400 m Mix U20 brązowy medal zdobył GKS Start Długołęka, w sztafecie 4×400 m Mix złoty medal wywalczyła drużyna MKS Agros Chełm. W sztafecie 4×800 m Mix U18 złoty medal zdobyli zawodnicy KS SMS Szklarska Poręba, ich nieco starsi koledzy i koleżanki zdobyli złoto w 4×800 Mix U20, srebrny medal w tej sztafecie wywalczyli zawodnicy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, a brązowy biegacze z SL GKS Olsza Olszyna. Srebrny medal w sztafecie 4×800 m Mix zdobyli lekkoatleci KS Podlasie Białystok.

W 5-boju kobiet U16 wszystkie medale wywalczyły zawodniczki z klubów Zrzeszenia — złoty medal zdobyła Amelia Kielar z LKS Górnik Wałbrzych, brązowy jej koleżanka klubowa Martyna Sterenga, a srebrny Hanna Grabowska z AML Słupsk. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej brązowy medal wywalczył Kamil Szuler z TS Wieliczanka Wieliczka. W kategorii U20 wśród kobiet złoty medal w 7-boju zdobyła Edyta Bielska z MLUKS Mokasyn Płoty. W tej samej kategorii wiekowej brązowy medal w 10-boju zdobył Eryk Świergocki LKLA Krokus Asromal Leszno bijąc rekord życiowy.