Sypnęło medalami na Mistrzostwach Polski juniorów i kadetów (kobiet i mężczyzn) w sumo

W ubiegłym roku we współzawodnictwie sportowym młodzieży wśród sportów najlepiej punktujących w Zrzeszeniu LZS sumo znalazło się na 5 miejscu. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia zdobyli 60% punktów możliwych do uzyskania w tym sporcie. Wśród zawodników uprawiających sumo znajdziemy wiele klubów Zrzeszenia, które oprócz zapasów trenują także sumitów. W dniach 26 września — 4 października swoje Mistrzostwa Polski w sumo rozgrywali juniorzy i juniorki w Myślenicach oraz kadeci i kadetki w Pyrzycach. Organizatorem mistrzostw w Pyrzycach był nasz klb LKS Spartakus Pyrzyce, a młodych adeptów sumo nagradzali medalami przewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, poseł na Sejm Jarosław Rzepa oraz urzędujący wiceprzewodniczący ZZLZS Tomasz Paciejewski.

Sypnęło medalami — juniorzy i juniorki z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli ich 42, a kadeci i kadetki 38!

W mistrzostwach Polski juniorek wystartowały 32 zawodniczki z 14 klubów (6 klubów Zrzeszenia). Klasyfikację drużynową wygrał UAKS Podlasie Białystok przed LKS Spartakus Pyrzyce i WLKS Nowe Iganie Siedlce.

Złote medale zdobyły: kat. 50 kg Marta Gruszkiewicz UKS Sorga Zamość, 60 kg Karolina Domaszuk UAKS Podlasie Białystok, 65 kg Andżelika Dąbrowska Akademia MLUKSIAKÓW Karlino, 70 kg Marta Choroszucha UAKS Podlasie Białystok, 75 kg Joanna Baranowska UAKS Podlasie Białystok, +75 kg Wiktoria Staszak LKS Spartakus Pyrzyce i kategoria open Wiktoria Staszak LKS Spartakus Pyrzyce.

Srebrne medale wywalczyły: 50 kg Gabriela Warchoł LUKS Lubzina Lubzina, 55 kg Natalia Walczak Akademia MLUKSIAKÓW Karlino, 60 kg Natalia Rozel LKS Spartakus Pyrzyce, 65 kg Wiktoria Dawidowicz UAKS Podlasie Białystok, 70 kg Natalia Przeździk WLKS Nowe Iganie Siedlce, 75 kg Wiktoria Powałowska KS Sobieski Poznań.

Brązowe medale zdobyły: 50 kg Klaudia Dyczkiewicz LKS Spartakus Pyrzyce, 55 kg Kornelia Korporowicz WLKS Nowe Iganie Siedlce i Wiktoria Przewoźna UKS Samson Kobylin, 60 kg Izabella Woźny LUKS Lubzina Lubzina i Agata Kazuczyk UAKS Podlasie Białystok, 70 kg Klaudia Kudelska WLKS Nowe Iganie Siedlce i Oliwia Paczkowska KS Sobieski Poznań, +75 kg Joanna Kobylińska WLKS Nowe Iganie Siedlce i Weronika Szafraniak UKS Samson Kobylin, kategoria open Karolina Domaszuk UAKS Podlasie Białystok.

W mistrzostwach Polski juniorów startowało 66 zawodników z 21 klubów (12 klubów Zrzeszenia). W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce zajął KS Sobieski Poznań, a trzecie UKS Samson Kobylin.

Złote medale zdobyli: 60 kg Grzegorz Hildebrand KS Sobieski Poznań, 70 kg Paweł Sikora UKS Samson Kobylin, 80 kg Piotr Sikora UKS Samson Kobylin.

Srebrne medale wywalczyli: 55 kg Patryk Wilczak ULKS Guliwer Kielce, 60 kg Adrian Rudnik KS Agros Zamość, 80 kg Jakub Stolarski ZTS Sokół Lublin, 90 kg Sławomir Ochał ULKS Lubzina Lubzina, open Jacek Micek ULKS Lubzina Lubzina.

Brązowe medale zdobyli: 55 kg Krzysztof Sitek LUKS Syrena Gnojnica, 60 kg Daniel Ziobroń LUKS Lubzina Lubzina, 70 kg Adam Zawadzki ZTS Sokół Lublin i Miłosz Romanowski KS Sobieski Poznań, 90 kg Dominik Żuraw WLKS Nowe Iganie Siedlce i Tadeusz Werner KS Sobieski Poznań, 100 kg Michał Stawarski KS Agros Zamość i Paweł Puacz ZTS Sokół Lublin, +100 kg Wojciech Kuźnicki LKS Spartakus Pyrzyce i Jakub Siemiński KS Sobieski Poznań, open Jakub Siemiński KS Sobieski Poznań.

Na mistrzostwach Polski w Pyrzycach o medale walczyło 67 kadetek z 24 klubów (13 klubów Zrzeszenia). Klasyfikację drużynową wygrał ZTS Sokół Lublin, trzecie miejsce zajął LKS Spartakus Pyrzyce.

Złote medale zdobyły: 45 kg Oliwia Sitarska LKS Spartakus Pyrzyce, 50 kg Agnieszka Iwan KS Agros Zamość, 55 kg Joanna Samsonowicz WLKS Nowe Iganie Siedlce, 60 kg Dominika Buss ZTS Sokół Lublin, 65 kg Regina Watras ZTS Sokół Lublin, 70 kg Weronika Smaczyńska UKS Iron Bulls Bielawa, open Natalia Szaraniec KS Sobieski Poznań.

Srebrne medale wywalczyły: 55 kg Maria Szkudlarek Akademia MLUKSIAKÓW Karlino, 70 kg Agata Jarka UKS Samson Kobylin.

Brązowe medale zdobyły: 45 kg Aleksandra Zduńczuk ZTS Sokół Lublin i Patrycja Wozowicz LUKS Syrena Gnojnica, 50 kg Milena Sawka UKS Iron Bulls Bielawa i Dominika Śniada ULKS Guliwer Kielce, 55 kg Klaudia Podgórzak WLKS Nowe Iganie Siedlce i Oliwia Smyk KS Sobieski Poznań, 65 kg Julia Jankowska LMUKS Olimpik Suwałki i Wiktoria Chołodowska ZTS Sokół Lublin, 70 kg Klaudia Smaczyńska UKS Iron Bulls Bielawa i Julia Ignasiak LKS Spartakus Pyrzyce, +70 kg Adrianna Biedermann UKS Samson Kobylin i Małgorzata Muca KS Agros Zamość, open Małgorzata Muca KS Agros Zamość.

W Mistrzostwach Polski kadetów startowało 116 zawodników z 30 klubów (15 klubów Zrzeszenia). Klasyfikację klubową wygrał ZTS Sokół Lublin.

Złote medale zdobyli: 50 kg Ireneusz Głowacki ZTS Sokół Lublin, 55 kg Karol Rojek LUKS Syrena Gnojnica, open Kacper Magdoń Lubzina Lubzina.

Srebrne medale wywalczyli: 50 kg Karol Ostrowski ZTS Sokół Lublin, 55 kg Kamil Bokiniec UAKS Podlasie Białystok, 65 kg Wiktor Toton LUKS Syrena Gnojnica, 75 kg Łukasz Wilkołazki ZTS Sokół Lublin, +95 kg Aleksander Gorący LKS Spartakus Pyrzyce, open Bartosz Skłodowski WLKS Nowe Iganie Siedlce.

Brązowe medale zdobyli: 50 kg Rafał Kowalczyk LKS Spartakus Pyrzyce i Łukasz Dziunikowski KS Sobieski Poznań, 55 kg Filip Walczak WLKS Nowe Iganie Siedlce, 65 kg Konrad Mrozowicz ZTS Sokół Lublin, 75 kg Filip Szucki Akademia MLUKSIAKÓW Karlino, 85 kg Piotr Chełek KS Sobieski Poznań, +95 kg Szymon Werner UKS Iron Bulls Bielawa i Kacper Magdoń LUKS Lubzina Lubzina.

Fot. ZZLZS Facebook — na dohyo w Pyrzycach walczą kadetki