Olimpiada 2020 w Zakopanem odwołana! Ale mamy nadzieję, że spotkamy się… wirtualnie!

Niestety z wiadomych powodów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo potencjalnych uczestników, jesteśmy zmuszeni odwołać mający się odbyć w dniach 6-8 listopada w Zakopanem Finał Centralny XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. Przyjazd do Zakopanego, który znajduje się w czerwonej strefie, byłby z naszej i waszej strony szaleństwem. Nie oznacza to, że olimpiady w ogóle nie będzie! Pracujemy nad przeprowadzeniem jej on-line! Szczegóły i regulamin nowej wersji olimpiady zamieścimy na początku przyszłego tygodnia na tej stronie i na naszym Facebooku.

Przypominamy, że testy, które co roku przeprowadzamy obejmują wiedzę dotyczącą walorów krajoznawczych, historii i geografii Polski, Tatr i Podhala, wiedzy na temat Unii Europejskiej, a w tym roku wybranym krajem jest Republika Federalna Niemiec. Czyńcie więc przygotowania, bo czasu nie zostało wiele. Będzie inaczej, ale pewnie ciekawie i nieprzewidywalnie.

Przepraszamy jednocześnie, że tak późno Was o tym informujemy, ale jeszcze kilka tygodni temu myśleliśmy, że spotkamy się jak co roku w naszym ukochanym Zakopanem. Zaostrzenie epidemiczne w kraju zmusiło nas do szybkiej weryfikacji planów. Trzymajcie kciuki by nam się udało. Przecież nigdy jeszcze nie przeprowadzaliśmy rywalizacji on line. Liczymy na Was!

Przypominamy także, że nadal szukamy śmiałków, którzy wzięliby udział w naszym nowym projekcie — „geocaching”. O co chodzi? Zabawa polega na tym, że 4 wolontariuszy szykuje skrzynkę z pamiątkami, aby następnie ją schować na terenie Zakopanego i udostępnić współrzędne miejsca, gdzie została ukryta. Zadaniem innych uczestników gry jest odnalezienie skrzynki i wpisanie się na listę, która znajduje się w środku „skarbu”. Mile widziane jest zostawienie w skrytce czegoś dodatkowego od siebie. Skrzynki nie wolno zabrać! Nasz „skarb piratów” mieliśmy „zakopać” w tym rok, ale… co się odwlecze to nie uciecze. Mamy nadzieję, że zrobimy to za rok. Możemy się więc dobrze przygotować do naszej akcji. Zapraszamy 4 chętnych, którzy chcieliby z nami dopracować pomysł, przygotować i ukryć skarb. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: iwona.derlatka@lzs.pl