17 medali na MME w kolarstwie torowym — 15 z nich zdobyli zawodnicy z naszych klubów

We Włoszech 13 października zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym. O medale walczyli juniorzy/juniorki i orlicy/orliczki. Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 17 medali — 3 złote, 8 srebrnych i 6 brązowych. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli tych medali 15! Były to niezwykle udane mistrzostwa dla naszej juniorki Nikoli Wielowskiej z KK Ziemia Darłowska, która zdobyła 4 medale — 2 indywidualnie (złoty i srebrny) i dwa w konkurencjach zespołowych (złoty i srebrny).

Złote medale wywalczyli: Nikola Wielowska z KK Ziemia Darłowska w  omnium juniorek, Joanna Błaszczak z UKS TFP Jedynka Kórnik, Natalia Nieruchalska i Nikola Wielowska — obie KK Ziemia darłowska w sprincie drużynowym juniorek. A także w konkurencji scratch w kat. U23 Bartosz Rudyk Wibatech Merx Wrocław — klub spoza Zrzeszenia.

Srebrne medale zdobyli: Wiktoria Pikulik  w omnium w kat. U 23, Nikola Sibiak  w keirinie w kat. U23, Nikola Wielowska w scratchu juniorek — wszystkie KK Ziemia Darłowska, Zuzanna Olejniczak z KKS Gostyń w wyścigu indywidulanym na dochodzenie, Adam Woźniak  z UKS Copernicus CCC w wyścigu eliminacyjnym juniorów, Nikola Wielowska i Zuzanna Olejniczak z KKS Gostyń w madisonie juniorek, Konrad Burawski z Piasta Szczecin, Maciej Fąk z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, Tomasz Grzesiak z LUKS Trójka Piaseczno, Adam Janeczek z KS Społem Łódź w sprincie drużynowym juniorów oraz Konrad Burawski z Piasta Szczecin (klub poza strukturami Zrzeszenia) w sprincie juniorów.

Brązowe medale wywalczyli: Mateusz Sztrauch z KLTC Konin w keirinie w kat. U23, Nikola Seremak z KK Ziemia Darłowska keirinie juniorek, Wiktoria Pikulik z KK Ziemia Darłowska i Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team w madisonie w kat. U23, Bartosz Rudyk z Wibatech Merx Wrocław i Filip Prokopyszyn KK TarnoviaTarnowo Podgórne w madisonie w kat. U23, Karolina Kumięga, Sagan Anna, Patrycja Lorkowska  — wszystkie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, Wiktoria Pikulik z KK Ziemia Darłowska i Karolina Lipiejko z UKS TFP Jedynka Kórnik w drużynie na dochodzenie w kat. U23, Paulina Petri z KS Społem Łódź, Nikola Seremak i Nikola Sibiak — obie KK Ziemia Darłowska w sprincie drużynowym kobiet U23.