57 z 60 możliwych do zdobycia medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na MP w Podnoszeniu Ciężarów do lat 15!

W dniach 15-18 października w Nowym Tomyślu zakończyły się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 15 kobiet i mężczyzn. W mistrzostwach startowało 258 zawodników i zawodniczek (97 dziewcząt i 161 chłopców) z 61 klubów z 15 województw (47 klubów Zrzeszenia). Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 57 medali na 60 możliwych do zdobycia! Dziewczęta zdobyły wszystkie medale! Były to więc mistrzostwa naszego stowarzyszenia. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Hubert Pietrzak z TS Nida Nidzica, który w kat. 61 kg ustanowił rekordy polski w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Wśród dziewcząt świetnie zaprezentowała się w kat. 45 kg Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko, która również poprawiła rekordy Polski w rwaniu, podrzucie i dwuboju i ona została najlepszą zawodniczką mistrzostw.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyli gospodarze — LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl przed CLKS Mazovia Ciechanów i KSS Husaria Lubraniec. W klasyfikacji województw: wielkopolskie przed mazowieckim i lubelskim.

Po zakończeniu mistrzostw prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusz Jędra powiedział: „Obserwując zawody, wraz z trenerem PZPC Bogusławem Maliszewskim, zdecydowanie możemy pochwalić styl w jakim uczestnicy dźwigali. Trenerzy w klubach oraz na zgrupowaniach wykonują potężną pracę, czego wyniki mogliśmy oglądać na pomoście w Nowym Tomyślu.

Wielkie podziękowania należą się organizatorom za perfekcyjne przygotowanie zawodów, a przede wszystkim dla Jerzego Nowaka —  prezesa Budowlanych Całus Nowy Tomyśl, który przez cały czas czuwał nad wszystkim. Śmiało można powiedzieć, że organizacja była na poziomie europejskim, a nawet światowym! Podziękowania również dla sędziów za pracę, jaką wykonują podczas każdych zawodów.

Medalistki mistrzostw Polski z klubów LZS w poszczególnych kategoriach: 40 kg — 1. Zofia Berlińska CLKS Mazovia Ciechanów, 2. Róża Włodarczyk GKS zamek Gołańcz, 3. Gabriela Kamińska CLKS Mazovia Ciechanów; 45 kg — 1. Oliwia Drzazga UMLKS Radomsko, 2. Eliza Sieradzka KSS Husaria Lubraniec, 3. Marcelina Woźniak GKS Zamek Gołańcz; 49 kg — 1. Nina Poniatowska CLKS Mazovia Ciechanów, 2. Marika Nowak, 3. Lidia Hawryło — obie MGLKS Grom Więcbork; 55 kg — 1. Weronika Najdowska MGLKS Tarpan Mrocza, 2. Daria Młotkowska CLKS Mazovia Ciechanów, 3. Natalia Winiarska LKS Polwica Wierzbno; 59 kg — 1. Zuzanna Ślipek GKS Zamek Gołańcz, 2. Patrycja Górna LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, 3. Katarzyna Szczygieł LUKS Nowosądeczanin Powroźnik; 64 kg — 1. Paulina Michalska LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, 2. Julia Linkiewicz Olimpijczyk Łuków, 3. Gabriela Szymańska LKS Polwica Wierzbno; 71 kg — 1. Martyna Dołęga WLKS Nowe Iganie, 2. Oliwia Styczyszyn AKS Promień Police, 3. Daria Gruszkiewicz LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl; 76 kg — 1. Katarzyna Kozera UMLKS Radomsko, 2. Martyna Kiełczewska LKS Znicz Biłgoraj, 3. Martyna Rosolska LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl; 81 kg — 1. Julia Stróżyk KS Promień Opalenica, 2. Maja Poniatowska CLKS Mazovia Ciechanów, 3. Nicola Kalinowska LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl; +81 kg — 1. Dominika Najdowska MGLKS Tarpan Mrocza, 2. Julia Duda UOLKA Ostrów Mazowiecka, 3. Aleksandra Godlewska KS Klimat Łapy.

Medaliści mistrzostw Polski z klubów LZS w poszczególnych kategoriach: 45 kg — 2. Jacek Szulski WLKS Nowe Iganie, 3. Klaudiusz Bujacz LKS Omega Kleszczów; 49 kg — 1. Szymon Góralski LKS Polwica Wierzbno, 2. Dominik Nowacki KS Klimat Łapy, 3. Miłosz Cyganowski AKS Myślibórz; 55 kg — 1. Adrian Krupa LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, 2. Szymon Grzymała UOLKA Ostrów Mazowiecka, 3. Oliwier Ołubek LKS Omega Kleszczów; 61 kg — 1. Hubert Pietrzak TS Nida Nidzica, 2. Krystian Burza LKS Dobryszyce; 67 kg — 1. Bartosz Burski TS Nida Nidzica, 2. Dawid Majsy LKS Dobryszyce, 3. Dawid Lisiak LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl; 73 kg — 1. Mateusz Zawisza KS Wisła Puławy, 2. Karol Karolak KKS Włókniarz Konstantynów, 3. Eryk Jankowski KS Kobra Kościan; 81 kg — 1. Kacper Dziamski LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, 2. Michał Włodarzewski KSS Husaria Lubraniec, 3. Filip Kędzierawski GCK Kobylany; 89 kg — 2. Marcin Ziółkowski CLKS Mazovia Ciechanów, 3. Oliwier Ździebło LKS Gryf Więcbork; 96 kg — 1. Damian Matuszewski KSS Husaria Lubraniec, 2. Nikodem Motylski LKS Dobryszyce, 3. Bartosz Kozar MKS Unia Hrubieszów; +96 kg — 1. Borys Osuch Horyzont Mełno, 2. Marek Gugała CLKS Mazovia Ciechanów, 3. Wojciech Piotrowski LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański.

Z 30 medali możliwych do zdobycia zawodnicy z naszych klubów nie z dobyli tylko trzech! Szczęśliwi zdobywcy tych medali to: w kat. 45 kg złoty medal zdobył Tomasz Żełem z KPC Górnik Polkowice, brązowy medal w kat. 61 kg zdobył Piotr Jeromin z KS Budowlani Opole, w kat. 89 kg złoty medal wywalczył Kacper Arabasz z MAKS Tytan Oława.

Fot. LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl Facebook, autor: Szymon Konieczny, na zdjęciu zawodnik tego klubu Kacper Dziamski